10 důvodů, proč nezačínat jógu: Bolesti a erekce vás neminou

Redakce

Jóga je dnes velmi populární cvičení. Dělí se na různé druhy - power jóga, bikram jóga, aero jóga a další. Dokonce začala být atraktivní nejen pro ženy, ale i pro muže. Pro ty z vás, kteří s ní ještě nezačali, radíme, abyste to ani nezkoušeli. Máme pro to hned několik důvodů.

  1. Jóga není procházka růžovým sadem. Bohužel. Naučit se některé pozice může trvat až několik měsíců. Zapomeňte na to, že jóga vám pomůže najít klid v duši. Naopak. Budete jen uřícení a zpocení.
  1. Pokud se vám při cvičení někdo nevěnuje individuálně, nikdy nevíte, zda určité pozice cvičíte správně. Některé cviky jsou tak divné a náročné, že vám ani zrcadla na stěnách nepomohou.
  1. Erekce většinu mužů při cvičení nemine. Na jógu často chodí mladé ženy v upnutém oblečení. Polohy, do kterých se dostávají během cvičení, vás nenechají suchými.
  1. Pokud nezačnete chodit do skupiny začátečníků, budete nýmandi. Všichni kolem vás budou skvěle zvládat akrobatické pozice a vy budete rádi, že vaše místo na cvičení bude někde vzadu.
  1. Druhý a třetí den po cvičení jógy budete kvičet bolestí. Všechny vaše svaly, šlachy a kosti budou naříkat, protože dlouho nebyly protahovány. Během dvou dnů po józe se budete výhradně pohybovat jen u gauče.
  1. Protahování vám sice zajistí dobré trávení, ale často se přitom stane, že budete potřebovat prdět. Představte si ty úsměvné pohledy směřující na vás.
  1. Z bikram jógy se už dost lidí pozvracelo. Je to druh jógy, který se ve 42°C. Pro tělo je to velmi náročné a někomu to nemusí udělat dobře. Což se již mnohokrát stalo.
  1. Některé druhy jógy se často spojují s ezoterikou. Pokud nejste zaměřeni tímto směrem, nebude vám to nic říkat. Nakonec tam stejně přestanete chodit.
  1. Na prvních lekcích zjistíte, že špatně dýcháte. Po několika cvičeních, zjistíte, že vlastně nevíte, jak správně dýchat. Už nikdy nebudete svobodně dýchat, protože nebudete vědět jak.
  1. Pokud někdy jógu vynecháte, budete to chtít udělat znovu a znovu. Už se poté nikdy na cvičení nedokopete a všechny utracené peníze za permanentku budou pryč.

8 nejdivnějších Guinessových rekordů: Nejstarší striptér i nejdelší líbačka, to chceš!

5 věcí, které byste měli vědět, než se necháte potetovat