10 důvodů, proč si dát 30 dní bez alkoholu – ušetříte a budete líp vypadat

Redakce

Dvojku vína k obědu, míchaný drink s kámoškou, panáka na kuráž a víte, jaká je nejčastější česká lež? Jdeme na jedno. Dejte si na chvilku pohov od pití alkoholu a uvidíte, kolik benefitů to přinese.

  1. Levnější opice

Trénink dělá mistra a vaše cvičená játra už toho zvládnou docela dost. Takže dostat se do nálady máte docela drahé. Když si dáte měsíční alko detox, sníží se vaše tolerance k alkoholu a vaše tělo se vrátí k normální úrovni reakce na alkohol. Sice nezvládnete pít první ligu, ale stejně se to vyplatí!

  1. Nezávislost je cool

Závislost na pití alkoholu se nemusí projevovat jen tak, že se každý den zpijete do němoty, přijdete o práci, všechny vztahy a skončíte v průjezdu na kartonové krabici. No, ale může, co si budeme povídat. Jestli zvládnete měsíční pauzu, riziko, že se stanete psychicky závislí na sklence na uklidnění, se snižuje.

  1. Opravdu dobrá noc

Po alkoholu se můžete cítit ospalejší a zalomit to čelíčkem na bar, ale z dlouhodobého hlediska má popíjení na váš spánek špatný vliv. Probouzení uprostřed noci a nespavost patří mezi typické projevy. Dejte si měsíční pauzu a vaše spánkové vzorce se vrátí k normálu. A šláftruňk už nebudete potřebovat.

  1. Na zdraví!

I tak krátká pauza, jako je měsíc, může dramaticky snížit riziko vážných onemocnění, jako jsou poruchy funkce jater, mrtvice a rakovina. Nemyslete si, že na zdraví jsou ohroženi jen těžcí pijani. I mírné dlouhodobé a pravidelné pití může mít nevratné následky.

  1. Zářící pleť

Kůže je výkladní skříň vašeho těla a pokožka obličeje je na různé nepříjemné projevy nejnáchylnější. Měsíční detox pročistí od toxinů vaše tělo i čelo. Pleť bude jasnější, zářivější a jako bonus se zmenší i černé pytle pod vašima očima.

  1. Pápá, špatné návyky

Zlozvyky jsou jako začarovaný kruh – dáte si skleničku, k ní si dáte cigaretu, cestou domů fast food na opilecký hlad a ráno kolu a něco mastného na spravení žaludku. Když si dáte od pití pauzu, nakopne to vaše sebevědomí a snáz se zbavíte i ostatních špatných návyků.

  1. Energie, pojď mi hop!

Alkohol vás povzbudí ve chvíli, kdy pijete, ale když jeho účinky vyprchají, padne na vás těžká únava jako deka. Když přestanete pít, budou výkyvy energie mnohem menší. Alkohol tělo dehydruje a navíc přispívá ke špatné náladě, což vám na životní síle taky nepřidá.

  1. Prasátko se zaraduje

I kdybyste si dali jen dvě tři pivka nebo dvojky denně, ušetříte za měsíc minimálně 30×100 Kč. To jsou 3000, a neříkejte nám, že nevíte, kam s nimi. Nové boty, permice do fitka nebo výhodná letenka po Evropě – tahle radost vám vydrží déle než alkoboost. A to vůbec nemluvíme o tom, kolik zvládnete o víkendu utopit třeba v míchaných drincích.

  1. Sbohem, špeky!

Další nepopiratelný benefit krátkodobé abstinence je, že pravděpodobně shodíte pár kil. Alkoholické nápoje jsou nacpané prázdnými kaloriemi, zvlášť ty sladké, takže si budete moct bez výčitek dát nášup u oběda nebo dortík.

  1. Chuť na další změny

Přestat na měsíc pít alkohol je zdravé rozhodnutí, které může vyvolat dominový efekt. Budete nejspíš pít víc vody, líp se stravovat a dokonce možná i víc cvičit. Měsíc bez alkoholu z vás neudělá Miss Fitness, ale může to být začátek něčeho nového a krásného.

Tak co, dáte letos leden nebo únor na suchu?

10 skvělých nápadů, které míváme, když jsme nalití

8 důvodů, proč máte kocovinu