10 faktů, které jste nevěděli o Španělsku

Redakce

Španělsko je známé pro spoustu věcí, jako je červené víno, paella, mimořádná architektura, nádherné umění a také samozřejmě fotbal. Nicméně toho tam je mnohem víc.

  1. Zoubková víla. Zoubková víla ve Španělsku děti nenavštěvuje. Ve Španělsku je populární postava s názvem Raton Peréz. Něco podobného jako právě zmíněná zubní víla. Zde se vymění vypadlý zoubek, který se schová pod polštář, za dárek.
  2. Dvanáct hroznů. Španělsko slaví Nový rok tak, že se jí hroznové víno. Celkem dvanáct hroznů. Tento zvyk byl odstartován španělskými pěstiteli révy, kteří to brali jako způsob, jak prodat své hrozny.
  3. Dvě příjmení. Ve Španělsku mají lidé dvě příjmení. Tradičně si zde lidé nechávají jako první rodné příjmení otce a jako druhé rodné příjmení své matky.
  4. Olivový olej. Mysleli jste si, že olivový olej pochází nejspíše z Itálie? Tak vás možná šokuje, že 45% produkce olivového oleje pochází ze Španělska.
  5. Ne každý, kdo tu žije, je Španěl. Španělsko je multikulturní společností. A ne každý, kdo zde mluví španělsky, je Španěl, což je pro mnohé překvapením.
  6. Jsou zde lyžařská střediska. Dalo by se zde v určitém období roku opalovat na pláži a poté kolem druhé hodiny lyžovat v pohoří Sierra Nevada. Španělsko je opravdu různorodé.
  7. Nahota na veřejnosti. Rádi se ukazujete na veřejnosti nazí? Tak se vypravte do Španělska! Nejsou zde totiž vůbec žádné zákony proti veřejné nahotě. Můžete se tak klidně svléknout kdekoli.
  8. Špinavá podlaha. Je zde velmi běžné, že je v barech hrozný nepořádek. Je zde totiž naprosto přijatelné házet odpadky na zem. Ve skutečnosti je tato země mnohem špinavější, než se zdá.
  9. Fish and chips. Mysleli jste si, že fish and chips vymysleli Britové? Tak to jste se pěkně spletli, protože tento pokrm pochází ve skutečnosti ze Španělska.
  10. La Tomatina. La Tomatina je festival, který se koná na východě Španělska. Jde o boj, v němž na sebe účastníci házejí rajčata. Jde ale opravdu čistě o zábavu, o kterou je zde rozhodně postaráno.

Pár cestuje po Chorvatsku a hledá místa ze seriálu Hra o trůny! Takhle to vypadá v reálu

8 top destinací pro mladé: Sem musíte vyrazit, pokud ještě nepatříte do starého železa