10 míst, která vás uhranou krásou

Redakce

Celý svět je plný krásných a neuvěřitelných míst. Tady je top 10 těch hodně zajímavých a nádherných na pohled.

Tunel lásky (Ukrajina). Neuvěřitelný přírodní listnatý tunel, takhle to vypadá, když se příroda nechá volně růst. Kromě vlaku, který zde projíždí, se tunel používá na procházky zamilovaných párů. Legenda praví, že pokud je jejich láska upřímná, splní se jim přání být spolu. Pokud se někdy na Ukrajinu vydáte, nenechte si to ujít, ať už vyrazíte jako pár, nebo sami.

Solná pláň (Bolívie). Největší solná pláň světa, to je absolutní nekonečno, po kterém se můžete vydat jakýmkoli směrem. Jedná se o vyschlé jezero, po kterém zde zůstala několika metrová vrstva soli. Tato turistická atrakce je velmi oblíbená a najdete zde i hotel postavený pouze ze soli, který slouží jako muzeum. Jednou ročně zde dochází k záplavám a pláň tak zvýší svou odrazivost a vznikne něco, co vám vyrazí dech. Stane se z ní největší přírodní zrcadlo na světe.

Hitachi Seaside park (Japonsko). Japonské parky a zahrady jsou úžasné, ale tohle je navíc ohromné. Jedná se o park, který se nachází kousek od pláže Ajigaura.

Magická jeskyně (Aljaška). Naprosto kouzelná až magická je jeskyně na Aljašce, která je součástí ledovce. Nachází se asi devatenáct kilometrů od hlavního města Aljašky. Jeskyně vznikla na základě tání ledové vody a působí jak z filmu Avatar.

Červená pláž (Čína). Myslíte, že je zde červený písek? Omyl. Je to sice logické, že každého jako první při slově pláž napadne písek, ale tady je to úplně jinak. Záhadné zbarvení způsobuje typ plevele sousedícího u moře Suede. Pláž se vyskytuje v části největších močálů a mokřadel. Bohužel je většina pláže před veřejností uzavřena, aby nedošlo k nějakému jejímu poškození.

Bambusový les (Japonsko). Toto místo je častým turistickým cílem. Je populární především v období květu třešní a podzimních barev. Nádherný bambusový les, kterým vede cesta, která se svažuje celým jeho hájem, je perfektní místo pro meditaci.

Jeskyně krystalů (Mexiko). Největší krystaly vypadají, jako by byly z ledu. Jedná se o největší a nejčistší sádrové krystaly na světě. Jeskyně se nachází uprostřed Mexické pouště a nazývá se Jeskyní mečů.

Pěstování čaje (Čína). Čaj se v Číně pěstuje v rozsáhlých oblastech pokrývajících jak úplný jih země, jako je například ostrov Hainan, tak naopak i na dalekém severu provincie Shandong. Jakou tvoří nádhernou a kouzelnou krajinu, můžete vidět na fotografii.

Tianzi hory (Čína). Tyto abnormální hory známe z filmu Avatar. Hory jsou velmi členité a nachází se na rozloze šedesát sedm kilometrů. Kouzelnými horami vede i stezka, na kterou si troufnou jen odvážlivci. 

Jezero Hillier (Austrálie). Růžová nepatří mezi obvyklé barvy vody, ale i to se stává. Za růžovou barvou zde stojí řasy. Jezero se nachází nedaleko Dakaru a stojí za návštěvu.