10 nástrah, na které si musí turista dát pozor, ať už jede kamkoliv

Redakce

Ať už se chystáte na exotickou dovolenou, poznávat evropské památky, nebo prostě jen k sousedům na Slovensko, čeká na vás spousta nástrah, na které si musíte dát při cestování pozor.

 1. Dětští žebráci
  Jsou roztomilí, ale peníze, co jim dáte, nejdou jim, ale někomu dospělému, pro koho – většinou nedobrovolně – pracují. Hlídejte si kapsy, nic jim nedávejte a pro dobrý pocit pošlete peníze prověřené charitě.
 2. Ruličkáři
  Postávají před směnárnami a nabízí směnu peněz bez poplatku a v lepším kurzu. Až v obchodě zjistíte, že máte peníze falešné. Vždy si raději připlaťte a jděte tam, kde vám prašule vymění bezpečně.
 3. Čachry s taxametrem
  Na upravený taxametr můžete narazit kdekoliv na světě. Že po vás chce řidič podvodem mnohem vyšší částku, než by bylo na místě, poznáte až v místě dojezdu – a to je pozdě. Používejte Uber a jiné aplikace a vyhnete se katastrofě.
 4. Kámoš, co tě rád vyfotí
  Vypadá sice hrozně přátelsky, ale s vaším foťákem zmizí dřív, než stihnete říct „sýr!“ Vždy o vycvaknutí proste spíše rodiny než jednotlivce – anebo si pořiďte selfie stick!
 5. Nezabezpečená Wi-Fi
  Jasně, nikdo si nechce v zahraničí plýtvat data, ale připojit se na nezabezpečenou Wi-Fi je pozvánkou pro hackery. Nedělejte to.
 6. Falešné charity
  Někde sedíte nebo postáváte a tu se k vám přitočí jeden či dva lidé s podpisovým archem a sloupcem plným nejrůznějších sum peněz. Většinou vybírají na opravu kostela či pro chudé, ve skutečnosti jde ale vše do kapsy jim či mafiánům.
 7. Prostitutky
  Ano, i na ty je potřeba dát si pozor. Začnou vás objímat, nabízet sex výhodně a během toho, co se snažíte odolat, vám projedou kapsy. Odtrhněte ji a odejděte, ale pozor, nikdy ji nenapadejte, ani slovně. Lehké dívky často zpoza nejbližšího rohu sleduje namakaný pasák.
 8. Prodejci růží
  U nás je zatím taktně nabízejí, ale například v Itálii rovnou narvou květinu ženě do ruky a po muži vyžadují přemrštěnou částku. Není to legální, takže jim pohrozte policií a jste v suchu.
 9. Lokální restaurace
  Ochutnat něco autentického je sice super zážitek, ale dost dobře také můžete skončit s průjmem nebo otravou. Poctivě čtěte recenze a sledujte hodnocení podniků na webech a v aplikacích k tomu určených.
 10. Vracení peněz
  Nejčastěji se to stává u prodejců turistických cetek. Spoléhají na to, že kvůli neznalosti místní měny člověk v rychlosti nepozná, že mu vrátili méně peněz.

8 základních věcí, které by měla mít každá holka v kufru, ať už jede kamkoliv

Vaše Koule: Žebříček nejhorších míst na dovolenou podle vás – Praha, Brno, Bruntál…