10 nejdivnějších a nejvíc skvělých filmů se zombíky aneb zombie máma, zombie ovce i zombie bobři!

Pavla Gabrhelíková

Zombíci jsou príma. Obzvlášť když skončí ve spárech šílených scénáristů. Jsou tyhle filmy okázalé parodie, nebo výplody psychicky nemocných umělců? Koho to zajímá. Hlavní je, že je sranda!

Poultrygeist

Film o kuchaři, který pracuje v restauraci American Chicken Bunker. A co čert nechce, restaurace je postavená na pohřebišti amerických domorodců, kteří se dost zlobí, a tak pošlou démona, aby provozovatele občerstvení zlikvidoval.

Black Sheep

Kvůli testům na zvířatech vznikne nový druh ovcí. Místo po trávě lační po lidském mase. Dokáží je vesničani vyvraždit, aby přestaly žrát Novozélanďany?

Zombeavers

Skupinka vysokoškoláků jede na prázdniny do lesa, kde narazí na stádo zombie bobrů, které je chce sežrat.

Fido

Přáli jste si mít někdy zombíka jako domácího mazlíčka? Timmy taky. Po válkách se zombíky prodává ZomCom mutanty, kteří pak v lidských domácnostech plní stejnou funkci jako pes nebo kocour.

Zoombies

Chodíte rádi do ZOO? Představte si, že jedna opice nakazí všechna zvířata a na zaměstnancích ZOO je, aby zachránili před virem zbytek světa.

Braindead – Živí mrtví

Dávno předtím, než vznikl seriál Živí mrtví, natočili na Novém Zélandě opravdu mistrovské dílo. Komediální horor vypráví příběh stydlivého Lionela a divoké Paquity, jejichž lásce brání zombie matka kousnutá nakaženou krysí opicí.

Cooties

Děti ve škole snědí infikované kuřecí nugety a promění se v rozdováděné zombíky. Ta hrstka nenakažených má jediný úkol: Přežít.

Dead & Breakfast

Podle českého překladu je to Mrtví k snídani, ale to není tak vtipné jako přesmyčka amerického označení pro hotel se snídaní (Bed & Breakfast). Skupinka přátel jede na výlet do Lovelocku. Městečko však ovládnou zlé síly a naše šestice je uvězněná v hotelu.

Dobrou chuť, mami

Hlavní hrdina Ed (Steve Buscemi) nemůže překousnout smrt svojí maminky. Proto osloví agenta z podivné firmy, aby mámu oživil. Vrátí se ale trochu jiná, než si ji pamatuje. Mimo jiné má totiž tendenci okusovat lidi. Je jasné, že takhle to dál nejde. Aby ji agentura mohla zas poslat zpátky mezi mrtvé, musí její syn znovu zaplatit…

Redneck Zombies

Na vojenskou základnu cestuje barel plný zla v podobě tekutiny. Bohužel se dostane do rukou venkovanům, kteří ho (je to zadarmo, tak proč ne) samozřejmě ochutnají. Co následuje, vám asi nemusíme dlouze opisovat…