10 nejlepších filmových striptýzů

Linda Borůvková

Muži jsou vizuálně založená stvoření a máloco je dovede nažhavit tak jako dobře načasovaný striptýz. Proto svlékací scény ve filmech patří mezi ty nejoblíbenější. Vybrali jsme 10 nejpovedenějších. Pánové, užijte si ten pohled, a dámy, vy můžete nasbírat inspiraci pro vlastní vystoupení.

  1. Rose McGowan ve filmu Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Planeta Teror ze série Grindhouse vypráví příběh manželského páru lékařů, který bojují s neznámou epidemií, která v lidech vzbuzuje nezvladatelnou agresi. Mezi nakaženými je i tanečnice Cherry Darling v podání Rose McGowan. Právě ta předvádí během úvodních titulků soukromou show, která si vysloužila v našem seznamu desátou příčku.

Grindhouse – Rose McGowan
  1. Rebecca Romijn ve filmu Femme Fatale (2012)

Laura v podání Rebeccy Romijn je smrtelně krásná, ale bezskrupulózní potvora. Příběh začíná, když na filmovém festivalu v Cannes podrazí svoje kumpány, ukradne drahocenný šperk a uprchne do Ameriky. V patách je jí mimo jiné i Antonio Banderas jako novinář. A jako správná femme fatale, Laura používá svou krásu a sexualitu jako mocnou zbraň. A striptýz, tentokrát u jukeboxu, nemůže chybět.

Rebecca Romijn
  1. Jessica Biel ve filmu Čekání na zázrak (2009)

Drama Čekání na zázrak sleduje příběhy několika obyvatel Los Angeles, jejichž smutné a osamělé životy se v předvánoční době protnou. Temnější a svůdnější Láska nebeská. Jednou z postav je i striptérka Rose, která se stará o nemocného syna. A právě ta se v jedné ze scén vyloupne ze závěsné sítě a předvede pěkně žhavou podívanou.

Jessica Biel

7. Elizabeth Berkley ve filmu Showgirls (1995)

Showgirls představuje Las Vegas jako světovou metropoli hazardu, hříchu a vášně. Nahlédnete do nočních klubů a za oponu nablýskané fasády a taky pod šaty herečky Elizabeth Berkley. Tenhle film je sexy scénami našlapaný, tak se neomezujte jen na tu striptýzovou.

Showgirls

6. Jennifer Beals ve filmu Flashdance (1983)

Vsadíme se, že tenhle film o osmnáctileté svářečce, která žije jen tancem, jste v devadesátkách viděli v televizi. Její tanec, kromě toho, že je nepopiratelně sexy, má navíc i umělecké kvality.

Flashdance

5. Natalie Portman ve filmu Na dotek (2004)

Hvězdně obsazený americký film vypráví o vztazích čtyř obyvatel současného Londýna, jejichž osudy se protnou nečekaným a ničivým způsobem. Že Natalie Portman umí hodně dobře tančit, víme i z filmu Černá labuť, kde ztvárnila temnou baletku. Její taneček v růžové paruce okouzlil nejenom Cliva Owena.

Sexy Natalie Portman

4. Salma Hayek ve filmu Dogma (1999)

Asi byste nevěřili, že film o tom, jak katolická církev vyhlásí den, kdy je možné zbavit se světských hříchů, čehož využijí i dva padlí andělé, může obsahovat pořádně erotickou scénu. Ale je to tak. Salma Hayek jako neposlušná školačka s dvěma culíky a brýlemi se překonává, nechte se inspirovat!

Salma Hayek

3. Kim Basinger ve filmu 9 a ½ týdne (1986)

Béčkové erotické melodrama 9 a ½ týdne patřilo v devadesátkách mezi oblíbené filmy ve videopůjčovnách i na černém trhu s nahranými VHSkami. Nemalou zásluhu na tom má krásná Kim Basinger, která se zapletla do děsivého vášnivého vztahu s Mickey Rourkem, který v té době ještě neměl obličej vycpaný tunami silikonu.

9 a 1/2 týdne

2. Jamie Lee Curtis ve filmu Pravdivé lži (1994)

Arnold Schwarzenegger jako tajný agent a Jamie Lee Curtis v roli jeho nicnetušící manželky, která se právě tímto striptýzem snaží zachránit jejich uvadající manželství. My jí za ten pokus dáváme druhé místo v našem žebříčku.

Jamie Lee Curtis
  1. Demi Moore ve filmu Striptýz (1996)

Tramtadadá! Vítězná fanfára pro vítězku Demi Moore, která se jako bývalá sekretářka FBI snaží vydělat striptýzem na svůj soudní boj s exmanželem o svěření jejich dítěte do péče.

Demi Moore