10 nejlepších filmů o kočkách

Pavla Gabrhelíková

Ještě nemáte plány na deštivý víkend? Máme pro vás tip. Zahrnuje pobyt v posteli, kočku po boku a těchto deset parádních filmů!

Aristokočky

Příběh o čtyřech kočkách zazobané paničky. Miluje je nejvíc ze všeho, proto jim celé své jmění odkáže. Sluha Edgar se s tím ale nemůže smířit a snaží se kočky o to, co jim náleží, připravit. Naštěstí celou situaci zachrání kocour O’Malley.

Kocour v botách

Dobrodružství lstivého kocoura, které se odehrává ještě předtím, než se setká se Shrekem. Snaží se očistit své jméno a zažije spoustu srandy.

Alenka v říši divů

Není to tak úplně kočičí film, ale létající a mizící kočka, která v něm účinkuje, je naprosto kouzelná! Má hypnotizující a klidný hlas a vždy se vynoří v pravý čas. A Alenka v říši divů je parádní příběh!

Garfield ve filmu

Kdo by neznal tohoto zrzavého a líného tlusťocha? Pokud jste milovali kreslený komiks, zamilujete si i tento film.

Le Matou

Trochu starší, ale i tak dobrý film. Pár má sen vlastnit restauraci, ale všechno se nějak zvrtne. A úloha kočky? Podívejte se a uvidíte.

Kočky a psi

Tato válka tu byla vždy. Ale nikdy nebyla tak brutální. Kočky si chtějí podrobit psy a jdou do toho se vším, co mají.

Já, kocour

Kevin Spacey je arogantní pitomec, který je sice úspěšný, ale kašle na svou rodinu. Po fatální autonehodě se octne v kůži kocoura své dcery a musí všechno napravit v těle chlupaté šelmy.

Tom a Jerry

Na patáliích mezi Tomem a Jerrym jsme vyrůstli všichni. Kámoši jak hrom vás pobaví i ve filmu.

Kocour v klobouku

Trochu bizarní a hodně praštěný film. Dvojice dětí se doma nudí. Z letargie je přijde vytáhnout kocour, který tahá z klobouku kouzla.

Neuvěřitelná cesta

Dva věrní psi a kocour se vydají na cestu divočinou hledat svou rodinu. Český dabing je skvělý, zvířata vtipná a příběh srdcervoucí. Takže doporučujeme připravit si kapesníky.