10 nejlepších romantických filmů všech dob: Který z nich máte nejradši?

Redakce

Chcete si pustit film, ale nevíte jaký? Podívejte se na náš seznam těch nejlepších romantických filmů a třeba si nějaký vyberete.

  1. Zápisník jedné lásky

Absolutní jednička, kterou zná asi každý. Dechberoucí příběh chudého chlapce (Ryan Gosling) a bohaté dívky (Rachel McAdams). Dvojce prožila dokonalé a zamilované léto roku 1930. O padesát let později čte starý muž svůj příběh ženě s Alzheimerovou chorobou v domě s pečovatelskou službou. Pamatujete si nezapomenutelný polibek v dešti? 

  1. Láska nebeská

Romantická komedie vás zavede do předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek. Každá má svůj osobitý humor.

  1. Titanic

Historický romantický film, o kterém každý ví, že nikdy neomrzí. Láska chudého Jacka k bohaté Rose je plná překvapení, než se romance změní ve zběsilý a tragický boj o záchranu.

  1. Pýcha a předsudek

Která žena netouží mít svého pana Darcyho?

  1. Lady a Tramp

Kdo by neznal romantickou scénu těchto dvou zamilovaných psů, jak si pochutnávají na špagetách? Jedna z nejkrásnějších Disneyho pohádek.

  1. Hříšný tanec

„Bejby nebude sedět v koutě!“ Drsná slova Patricka Swayzeho, která se vryla do paměti všech.

  1. Město andělů

Anděl Seth, který stráží město Los Angeles, se zamiluje do krásné lékařky. Je ochoten vzdát se své andělské schopnosti, aby ji mohl milovat jako člověk.

  1. Pretty Woman

Strhující příběh prostitutky a bohatého chlapíka. Kdo ho nezná?

  1. Kráska a zvíře

Zpěv, tanec a okouzlující rozmar Disney animované adaptace pohádky o princi, který byl odsouzen žít jako odporná bestie, než najde někoho, kdo je schopný ho milovat.

  1. Snídaně u Tiffanyho

Audrey Hepburn hraje kouzelnou Holly Golightly, sofistikovanou dívku společnosti. Její život se změní, když se v něm objeví šarmantní Paul.

Nadpřirozená síla a vysněné technologie v akci aneb 10 nejlepších sci-fi filmů

Režisér Tomáš Vorel umístí všechny své filmy zdarma na internet

 

Témata: