10 největších kostýmových failů ve filmech

Pavla Gabrhelíková

Natáčení filmů stojí miliony dolarů. Přesto nejsou v některých případech dotažené k dokonalosti. Podívejte se na největší faily filmových kostymérů.

  1. Hříšný tanec. V celém filmu Baby nosí sportovní džínové šortky. Ty byly v osmdesátých letech skutečně populární. Škoda, že se film odehrává v šedesátých.
  2. Šindlerův seznam. Všimli jste si, že mají všechny židovky odsouzené k smrti oholené nohy a podpaží? Pochybujeme, že v této době byl tento hygienický nadstandard v koncentráku k dispozici.
  3. Django. Skutečně to nikoho nezarazilo? Elegantní sportovní brýle nepatří do období rasistických kovbojů, nýbrž až do roku 1929.
  4. Piráti z Karibiku. Všimli jste si v této scéně random kovboje, který se potuluje na lodi?
  5. Indiana Jones. Všichni nácci na sobě mají odznaky z Druhé světové války. No jo, jenže film se odehrává ještě před ní.
  6. Amadeus. Hodně kostýmů z Amadea má zipy. Ve skutečnosti se ale zipy začaly používat až sto dvacet let po Mozartově smrti.
  7. Informátor. Postavy z filmu odehrávajícím se v roce 1990 nosí slušivou obuv značky Nike. Hezké, jen kdyby značka nezačala s výrobou bot až o šest let později.
  8. Pearl Harbour. Skoro žádná žena ve filmu nemá nylonové punčocháče. To je divné, protože v té době byly nylonky tak populární, že je ženské skoro nesundávaly.
  9. Gladiator. V legendární scéně s Russelem Crowem na sobě herec má bavlněné spoďáry. Ty ale ve starověkém Římě nikdo nenosil…
  10. Seabiscuit. Pozorně se podívejte na žokeje. Na helmách mají popruh přes bradu. Ty se však na helmách objevily až v roce 1956, zatímco film se odehrává ve třicátých letech.
Django Unchained – Official Trailer