10 nejzajímavějších faktů o Star Wars: Princezna Leia musela mít stažená prsa izolepou

Redakce

Nejnovější díl epické filmové ságy Star Wars je tady! Hvězdné války ale nejsou jen o epizodě číslo VII. Připravili jsme si pro vás ta nejzajímavější fakta z oblíbeného obřího univerza.

  1. Podle režiséra George Lucase se ve vesmíru nenosí spodní prádlo! Bohužel princezna Leia byla obdařena příliš velkým poprsím, takže byla v epizodě číslo IV. opásaná izolepou!
  2. Galaktický gangster Jabba Hutt byl pojmenován podle českých slov žába a had.
  3. O roli Anakina se ucházelo několik známých herců včetně Paula Walkera, Colina Hankse a Ryana Phillippa. Vyhrál Hayden Christensen, protože mu to nejvíc seklo po boku Natalie Portman.
  4. Název „Ewok“ nebyl za celou dobu filmů použit, i když malí bojovníci hráli velkou roli v epizodě VI. Přesto je tak všichni známe.
  5. Nikdo neodolá, když mu dáte do ruky světelný meč. Každý začne ihned při sekání vypouštět z úst známé zvuky. Ani Ewan McGregor, Obi-Wan Kenobi mladší, se tomu nevyhnul. Editoři měli co dělat!
  6. Jar Jar Binks měl blízko k tomu stát se úhlavním padouchem! V druhém díle připravoval Lucas půdu pro finální odhalení, ale nakonec z rozhodnutí sešlo.
  7. Původní představa postavy Yody byla taková, že si ho zahraje opice. Dokážete si to představit?
  8. Psychiatři z Francie diagnostikovali Darthu Vaderovi psychickou poruchu. Podle všeho trpěl hraniční poruchou osobnosti a potřeboval jen trochu té terapie.
  9. Tupac si chtěl zahrát ve Star Wars. V roce 1996 se zúčastnil konkurzu na roli Mace Windu. Třeba by se díky tomu vyhnul Los Angeles a byl by stále naživu…
  10. Harrison Ford se dostal k roli Hana Sola jen náhodou. George Lucas chtěl pro tuto postavu novou tvář a Harrison už byl profláknutý herec. Naštěstí ostatní nepředvedli to, co si představoval. Povolal Forda a ten roli ihned dostal.

Star Wars trhá rekordy. Kina jsou přecpaná lidmi!

Jaká je budoucnost série Star Wars? Čeká nás něco, co tu ještě nebylo!

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit