10 nejzajímavějších faktů o Star Wars: Princezna Leia musela mít stažená prsa izolepou

Redakce

Nejnovější díl epické filmové ságy Star Wars je tady! Hvězdné války ale nejsou jen o epizodě číslo VII. Připravili jsme si pro vás ta nejzajímavější fakta z oblíbeného obřího univerza.

  1. Podle režiséra George Lucase se ve vesmíru nenosí spodní prádlo! Bohužel princezna Leia byla obdařena příliš velkým poprsím, takže byla v epizodě číslo IV. opásaná izolepou!
  2. Galaktický gangster Jabba Hutt byl pojmenován podle českých slov žába a had.
  3. O roli Anakina se ucházelo několik známých herců včetně Paula Walkera, Colina Hankse a Ryana Phillippa. Vyhrál Hayden Christensen, protože mu to nejvíc seklo po boku Natalie Portman.
  4. Název „Ewok“ nebyl za celou dobu filmů použit, i když malí bojovníci hráli velkou roli v epizodě VI. Přesto je tak všichni známe.
  5. Nikdo neodolá, když mu dáte do ruky světelný meč. Každý začne ihned při sekání vypouštět z úst známé zvuky. Ani Ewan McGregor, Obi-Wan Kenobi mladší, se tomu nevyhnul. Editoři měli co dělat!
  6. Jar Jar Binks měl blízko k tomu stát se úhlavním padouchem! V druhém díle připravoval Lucas půdu pro finální odhalení, ale nakonec z rozhodnutí sešlo.
  7. Původní představa postavy Yody byla taková, že si ho zahraje opice. Dokážete si to představit?
  8. Psychiatři z Francie diagnostikovali Darthu Vaderovi psychickou poruchu. Podle všeho trpěl hraniční poruchou osobnosti a potřeboval jen trochu té terapie.
  9. Tupac si chtěl zahrát ve Star Wars. V roce 1996 se zúčastnil konkurzu na roli Mace Windu. Třeba by se díky tomu vyhnul Los Angeles a byl by stále naživu…
  10. Harrison Ford se dostal k roli Hana Sola jen náhodou. George Lucas chtěl pro tuto postavu novou tvář a Harrison už byl profláknutý herec. Naštěstí ostatní nepředvedli to, co si představoval. Povolal Forda a ten roli ihned dostal.

Star Wars trhá rekordy. Kina jsou přecpaná lidmi!

Jaká je budoucnost série Star Wars? Čeká nás něco, co tu ještě nebylo!