10 nejzajímavějších světových rekordů, které najdete v Guinessovce

Lucie Bryndová

V Guinessovce smůžete najít celou řadu podivných rekordů. O některé se pokouší lidé již několik let, jiné přinese sám život. Nad některými zůstává rozum stát, jiné nelze než tiše obdivovat. Nebo můžete i nahlas. To už je na vás. Které jsou ty nejzajímavější?

  1. Nejtenčí latexový kondom. Sníte o milování s kondomem, který vůbec neucítíte? Tak právě takový představili v loňském roce na tiskové konferenci v Hongkongu. Nejtenčí kondom vyrábí společnosti AONI a pyšní se průměrnou tloušťkou pouhých 0,036 mm.
  2. Největší 3D obraz na světě. Máte rádi 3D malůvky? O jednu takovou se postaral britský umělec Joe Hill, který vytvořil na ulici Canary Harf v Londýně největší dosud zaznamenanou 3D malbu. Ta je o něco málo větší než 1120 metrů čtverečních. Vypadá jako fitko z ledového království.
  3. Nejstarší tetovaná žena na světě. Septuagenarian Isobel Varley se odhalila na výstavě tetování „II Expotatoo“ ve španělském Gijonu. Podle Gunessovy knihy světových rekordů je Isobel, která se narodila v roce 1937, nejstarší žijící tetovanou ženou na světě. A možná také nejpotetovanější ze všech babiček.
  4. Největší mozaika z korků od vína. Albánský umělec Saimir Strati v Tiraně dal dohromady 229 764 korků různých tvarů a barev na banner o rozměrech 12,94 na 7,1 metrů a vytvořil tak největší mozaiku z korků. Pracoval na ní 14 hodin denně po dobu 28 dní. Tak přestaňte vyhazovat korky, vy alkoholici, a taky si z nich něco vytvořte doma na zeď.
  5. Největší byt z pivních podtácků. Jednadvacetiletý Sven Goebel vytvořil v německém Vogelsangu pětipokojový byt za pomocí 300 000 pivních podtácků. Při představení tohoto unikátního bytu jeho část zboural, aby dokázal, že nejsou podtácky vzájemně slepené. Dost úlet, co říkáte?
  6. Nejdelší doutník na světě. Už jste někdy viděli doutník ve velikosti fotbalového hřiště? Tak právě takový vznikl v Havaně. A právě tam byl představen během Mezinárodního veletrhu cestovního ruchu. Doutník měří neuvěřitelných 81,8 metru. Jen škrtnout…
  7. Největší akvárko. Máte rádi podmořský svět? Na největší akvárium světa, které je plné více než 800 druhy mořských živočichů s celkovým počtem více než 80 000 zvířat, se můžete vyrazit podívat do Singapuru. Jmenuje se Sentosa SEA Aquarium a jeho objem tvoří 42,8 milionů litrů vody.
  8. Nejtěžší včelí kombinéza. O překonání světového rekordu se pokusil i včelař Ping v Chongqing Municipalty. Dvaatřicetiletý včelař se zahalil do kombinézy z včel, kterých na sobě měl až 33,1 kilogramů (což je zhruba 331 tisíc včel). Podařilo se mu tak překonat rekord z roku 2008, jehož držitelem byl včelař Ruan Liangming. Ten na sobě držel 26,8 kilogramů včel.
  9. Nejdéle zaživa pohřbený. I Češi si našli v Guinessovce své místo. A jeden Čech se do ní dostal dost kontroverzním způsobem. Světový rekord překonal Zdeněk Zahrádka, který strávil deset dní v rakvi pod zemí. Bez jídla i pití. Dýchat mohl pouze pomocí ventilační roury, jinak ho s okolním světem nic jiného nespojovalo. Překonal tak poslední takový rekord, který byl zaznamenaný, a to o neskutečných šest dní.
  10. Nejvyšší pojistka vlasů. Myslíte si, že mít pojištěnou nějakou část těla je jen výsadou modelek nebo hereček? Pak jste na omylu. O pořádný rekord se postaral americký fotbalista Troy Polamalu z týmu Pittsburgh Steelers, který si nechal pojistit své kudrnaté kadeře na jeden milion dolarů. Uf.