10 nezapomenutelných znělek z animovaných seriálů, které jsme jako děti milovali

Redakce

Je jedno, kolik vám je let, ty nejoblíbenější věci z dětství si budete pamatovat nadosmrti - třeba animované seriály, co jste milovali. Kdo by taky chtěl zapomenout na nereálný skok strýčka Skrblíka do hromady zlaťáků nebo si nevybavoval nekonečné šarvátky mezi kocourem Tomem a myšákem Jerrym? No a ke každé takové televizní sérii patřila i pořádná znělka, která se všem zavrtala hluboko do mozku...

  • My z Kačerova / Kačeří příběhy. Pod oběma variantami českého názvu seriálu se skrývají dobrodružství strýčka Skrblíka, jeho neposedných synovců, pilota Rampy McKváka, vynálezce Šikuly a dalších „kachních lidí“. Znělku v češtině nazpíval Vilém Čok, takže to má pořádné grády a pamatujeme si ji prostě všichni!


  • Gumídci. Další kultovní série vypráví o barevných medvědech, kteří pijí šťávu z tajemných bobulí zvaných hopsinky. Díky tomu dokážou skákat jako gumové míče a získávají extra sílu… Takže poselství pro děti je jasné – s drogami je vážně sranda! Znělku, kterou příštích pár dní nedostanete z hlavy, v češtině nazpíval Karel Černoch.
  • Rychlá rota. A zase ten Čok, který spolu s Kamilem Střihavkou vytvořil českou verzi akční znělky k Rychlé rotě; bandě veverek, co vyšetřovala nejrůznější zločiny. CHI-CHI-CHI-CHIP A DALE!
  • Šmoulové. Jen 51 epizod seriálu Šmoulové se dochovalo v původním dabingu Československé televize. Jejich nedílnou součástí je i tato rozjuchaná znělka, za kterou je zodpovědná Hanička Zagorová.
  • Teletubbies. Sice neexistuje žádná studie, která by říkala, že tento tupoučký seriál přímo může za měknutí mozku u malých dětí, podle nás k tomu ale žádný větší výzkum není potřeba. Je to jasné už od prvních tónů té příšerně vlezlé ústřední melodie…
  • Létající Čestmír. Nekorunovaný král vesnických diskoték a poutí Michal David způsobil české hudbě nejednu neodpustitelnou újmu, znělka k Létajícímu Čestmírovi patří k těm méně otravným z jeho písniček.
  • Včelka Mája. Klasika božského Káji snad ani nepotřebuje komentář…
  • Tom a Jerry. Další česká verze pohádkové znělky z úst Hany Zagorové je úvodní píseň Toma a Jerryho. I tu má na svědomí ještě Československá televize.
  • Rodina Smolíkova. Z úplně jiného těsta, než všechny předchozí seriály, je maďarský počin o rodině Smolíkových. Hláška maminky Gábi „Proč jsem si já nešťastná nevzala Pištu Hufnágla!“ zlidověla, stejně tak ústřední song.
  • Méďové. České večerníčky jsou kapitola sama pro sebe, píseň z toho o Kubovi, Vojtovi a Matějovi, medvědích bratrech, jsme sem už pro dobrý pocit zařadit prostě museli!

Jaká jste princezna od Disneyho dle měsíce narození?

Jak dnes vypadá rozkošná Růženka z pohádky Jak se budí princezny? Nepoznali byste ji!