10 novoročních předsevzetí, která si lidé dávají nejčastěji. Vy také?

Eva Vogelová

Dali jste si předsevzetí? Možná je to jedno z těchto nejčastějších...

  1. Hubnout nebo se dostat do kondice

Toto předsevzetí vyhrává každý rok na plné čáře. Není divu. Málokdo dokáže na Vánoce odolat všem dobrotám, které se volně povalují po domě. Samy si říkají o to, abychom je všechny snědli. Po svátcích má většina lidí alespoň pět kilo nahoře. Přejí si je zase shodit a z toho důvodu si dávají předsevzetí, aby zhubli.

  1. Více číst

Další oblíbené předsevzetí je čtení. Všichni víme, že čtení knih nás nějakým způsobem obohacuje a předává nám informace, které jsme nevěděli. Tak nějak tušíme, že bychom měli mít doma plnou knihovničku kvalitních knih a pravidelně je číst. Kdo to však dneska stíhá?

  1. Naučit se něco nového

Větší množství dovedností nám umožní získávat více kontaktů a lepší práci. To je nejspíš ten důvod, proč se předsevzetí naučit se něco nového ocitlo na třetím místě. Někdo by se rád naučil další cizí jazyk, plést svetry nebo masírovat lidi. Nikdo by nepohrdnul tím, kdyby uměl něco nad rámec svých povinností. Komu by se však chtělo zase se něco učit?

  1. Ušetřit peníze

Peníze dneska vládnou světem. Kdo v něm chce umět chodit, musí se naučit pracovat se svými penězi. Pro někoho ušetřit pár šupů znamená nadlidský výkon, a proto si tohle předsevzetí vybírá.

  1. Být hezčí, hodnější a milejší

Někteří lidé mají pocit, že v letošním roce nebyli dost hodní a milí na ostatní. Chtějí to napravit. Problém je, že povahu člověka nelze jednoduše změnit. Dotyčný, který si tohle přeje, se bude muset před nimi akorát tak přetvařovat.

  1. Sehnat si novou práci

Někteří lidé ve své současné práci nejsou spokojení. Doufají, že když si dají předsevzetí, aby si našli jinou, splní se jim to. Musí však kvůli tomu poctivě hledat, aby našli takovou práci, kde budou spokojení.

  1. Pít méně alkoholu

Během svátků se člověk rád napije alkoholu. Potíž je v tom, když to dělá často i mimo svátky. Pak není divu, že si dává předsevzetí, aby příští rok méně pil. Tohle předsevzetí dopadá podobně jako to s hubnutím. Lidé ho ve většině případů nedodrží.

  1. Více spát a relaxovat

Pravidelně spát a odpočívat člověk potřebuje. Málokdo však spí alespoň sedm či osm hodin za noc. Existují workoholici, kteří kašlou na odpočinek i během dne. Tělo jim po nějaké době může vypovědět službu. Oni to moc dobře vědí a rádi by více odpočívali, protože to neumí.

  1. Najít si nové přátele

To není zrovna nejtypičtější předsevzetí. Lidé si ho však dávají také. Nejspíš proto, že o nějaké přišli. Možná staré přátele zklamali; nebo oni je. Dalším důvodem může být pocit, že mají kamarádů málo. Ať už pro toto předsevzetí mají lidé jakýkoliv důvod, nezáleží to jen na nich. Hledání opravdového přítele není jednoduché.

  1. Přestat kouřit

Kouření je zlozvyk, kterého se člověk těžko zbavuje. Z toho důvodu je to jedno z předsevzetí, které lidé nejsou schopni dodržet. Jste na tom podobně?