10 písniček o pondělí – dni, který nikdo nemá rád

Redakce

Jsou slova, která ve vás dokážou vyvolat pocit deprese velice snadno. Složenka. Dopravní zácpa. Zubař. A v čele žebříčku stojí dozajista pondělí. Den, kdy lidi páchají nejvíc sebevražd, chodí nejpozději do práce a nejméně se usmívají - aspoň to prokázaly bůhvíkým sponzorované vědecké studie. Jediné, co vás může utěšit, je, že v tom nejste sami. Pondělí zkrátka platí pro všechny - milionáře, prezidenty i rockové hvězdy - jenže ty se aspoň mohou z pondělního blues vyzpívat. Podívejte se na songy inspirované nejnenáviděnějším dnem v týdnu.

  1. I don´t like Mondays – The Boomtown Rats

Šestnáctiletá Amanda nesnášela pondělky tak moc, že jednou vzala pušku a vystřílela půlku své školy včetně ředitele. “Nemám ráda pondělí,” zněl důvod, který potom uvedla policistům. A právě tahle událost inspirovala Boba Geldofa k napsání písničky I don´t like Mondays, která se stala hitem č. 1.

  1. Manic Monday – The Bangles

Osmdesátkový hit Manic Monday katapultoval k hvězdné slávě holčičí kapelu The Bangles. Song vyšel v jedno lednové pondělí roku 1986 a rychle vystřelil na vrchol hudebního žebříčku. Věděli jste, že jeho autorem byl Prince?   

  1. Pondělí – Chinaski

Chinaski dokázali do písničky o pondělku nacpat milostné vyznání. Dobrá práce. Fakt je, že růžové brýle čerstvě zamilovaných neberou na den v týdnu ohledy.

  1. Monday Monday The Mamas & The Papas

Oldies goldies, hit ze šedesátých let. Ačkoliv ho určitě znáte ve verzi od Mamas and Papas, song se dočkal pěkné řádky cover verzí. S těmi pondělky to prostě máme všichni stejně.

  1. Monday´s Rain – The Bee Gees

Fajn, pondělí je samo o sobě na ránu do hlavy. Ale když navíc ještě prší? To je teprv pořádná depka. Bee Gees o tom něco věděli.

  1. Modrý pondělí – Argema

“Modrý pondělí, divnej byl včerejší den, padá kamení na hlavu mou jen.” Jo, tak to zkrátka v pondělí bývá. A vědí to i argemáci.

  1. Suddenly Monday – Melanie C

Přesně tak to s pondělkem chodí. Je pátek, a najednou, zničehonic, nečekáno, nezváno – Pondělí. Bývalá Spice Girl o tom zpívá docela optimistickou písničku.

  1. Thank God it´s Monday – NOFX

Pankáči NOFX jsou asi jediní, kdo mohou říct “Díky bohu, že je pondělí.”. Schválně si tuhle frázi zkuste zadat do Googlu. Jejich písnička je nadlouho jediný výsledek, který vám vyjede.

  1. Pondělí – Sto zvířat

Kluci z kapely Sto zvířat byli v pondělí v hospodě? A vy? Vy taky. Zajít na pivo je totiž celkem dobrý způsob, jak tenhle den aspoň trochu vylepšit.

  1. Blue Monday – New Order

Anglická rocková kapela natočila v osmdesátkách song Blue Monday. V devadesátkách se pak dočkal remixu a stal se hitem taneční scény. I kdyby vás samotná písnička nezaujala, mrkněte aspoň na pořádně bizarní klip.

5 songů, které byly zavrhnuty a pak se staly hity aneb jak se outsideři prodrali do hitparád

Léto na plné koule aneb kam vyrazit v červenci na hudbu? VELKÝ PŘEHLED AKCÍ Z CELÉ ČR

Témata:, , ,