12 překvapivě chytrých hororů, které stojí za to vidět

Redakce

Které horory byste měli vidět, protože jsou nejen děsivé, ale navíc i dost chytré a promyšlené? Mrkněte na náš seznam aneb Koule.cz doporučuje tyto.

Vřískot (1996) – Oblíbený horor, který známe snad všichni. Pojednává o klidném městečku, které rozproudí studentka Casey Becker, která se stává obětí vraždícího maniaka. Nejdřív s ním hrála špinavou hru, při které zemřel její přítel, a poté ona sama. Vraždy ale pokračují… Na tomto hororu je skvělé, že si tím, že obsahuje jedno klišé za druhým, dělá srandu z hororů, které jsou samé klišé. Tomu říkáme metafyzika!

Saw: Hra o přežití (2004) – Nekonečná Saw série, ale první díl byl nejlepší. Představte si, že byste se probudili v neznámé místnosti, nic si nepamatovali a nic neviděli. Najednou se však rozsvítí světla a vy zjistíte, že ležíte na špinavé podlaze. Proti vám stojí chlap, který je na tom stejně jako vy, a mezi vámi leží mrtvola. Tahle hra je promyšlená do sebemenšího detailu.

Soumrak mrtvých (2004) – Zombie apokalypsa. Shaun tváří v tvář epidemii po zuby ozbrojených zombí se spřáhne s přítelem Edem, aby mu pomohl zachránit jeho matku a přítelkyni Liz. I hloupé věci zde působí dobře a kvalitně. 

Vražedná terapie (2001) – Výborný film, po kterém se budete chvilku vzpamatovávat. Skupinka pěti známých, soukromě hospodařících pracovníků se rozhodne v rámci získání zakázky zrenovovat poškozené místnosti opuštěného ústavu. Kde se začne dít něco opravdu divného. Celý film je naprosto geniální v tom, jak dokáže být děsivý a strašidelný, dokonce i v tu chvíli, kdy je všude světlo. 

Rituál (1973) – Policejní seržant Howie, odjede na odlehlý skotský ostrov vyšetřovat záhadné zmizení mladé dívky. Ukáže se, že místní venkovská komunita, vedená podivínem Lordem Summerislem, není tím, čím by se mohla zdát na první pohled.

Sedm (1995) – Psychologický thriller. Sedm smrtelných hříchů, o nichž kázali církevní hodnostáři ve středověku s varováním, jak mohou nábožné lidi odvádět od víry. Film vypráví o dvojici detektivů, kteří řeší záhadnou sérii vražd.

Trojúhelník (2009) – Trojúhelník patří mezi filmy, které musíte opravdu bedlivě sledovat. Pár přátel vyjede na loď, ale pak se začínají dít podivné věci, které budou čím dál tím horší. Pokud se jen na chvilku podíváte někam jinam, přijdete o něco, co vám pak bude chybět do příběhu. Jess vyrazí s přáteli plachtit na otevřené moře, nemůže se ubránit pocitu, že je něco špatně. Jejich jachta v bouři ztroskotá…

Ať vejde ten pravý (2008) – Hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Eli se chová zvláštně a to ho velmi přitahuje.

Osvícení (1980) – Spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu, a tak přijímá nabídku dělat správce odlehlého horského hotelu. Při pohovoru se však dozví hroznou historku o svém předchůdci. Film obsahuje velmi filozofické vrstvy. Jack kvůli duchům z opuštěného hotelu začne šílet. Je zde o čem přemýšlet.

Candyman (1992) – Studentka Helen píše práci o místních legendách a mýtech. Dozví se o muži jménem Candyman, který byl místními lidmi kdysi znetvořen a nechán napospas včelám. Ten se prý objeví, pokud jeho jméno třikrát vyslovíte před zrcadlem.

Ti druzí (2001) – Chytrý hororový film, kde nevíte, co je realita. Film je o konci světové války a Grace, která s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti mají alergii na slunce a proto je jejich dům celý potemnělý. Skrývá se tam však ještě něco.

Americké psycho (2000) – Pokud jste nečetli knihu, tak byste to měli udělat, a to i v případě, že jste film viděli. Patrick Bateman je mladý ambiciózní finančník, který je tam, kde chtěl být. Žije na Manhattanu, má snoubenku a pracovní postup. Stane se z něj ale krvavý zabiják. A proč? To ví jen on.

Video: Jak by to vypadalo, kdyby filmy končily v momentě, kdy zazní jejich jméno

Nová Polednice: Horor má překvapivě dobrý trailer

Témata:,