10 rad, díky kterým uděláte z kočky hvězdu Instagramu

Pavla Gabrhelíková

Je vaše kočka výjimečná? Přemýšlíte o tom, že jí založíte instagramový účet, protože by mohla lidi bavit? Skvělý nápad! Ale seznamte se nejdřív s těmito deseti body.

  1. Obrovská konkurence. Jestli vaše kočka nemá dvoubarevné oči nebo neváží dvacet kilo, brzy zjistíte, že to asi nebude tak jednoduché. Sociální sítě jsou plné kuriozit, ale nikde není napsané, že to nemůžete dohnat fotografickým talentem!
  2. Víc než jeden výraz. Je těžké zachytit kočku jinak než ve spánku. Ale to přesně Instagram chce. Chce to kvalitní objektiv nebo extrémně fotogenickou kočku.
  3. Čím divnější, tím lepší. Zaměřte se na to, v čem je vaše kočka originální nebo jí něco takového vymyslete. Trika s vtipnými slogany, její způsob jedení, kdy jí vypadává všechno z pusy, nebo homemade pelíšky.
  4. Photoshop. Potom, co vyfotíte kočku ve všech možných i nemožných polohách, zjistíte, že bez PS to prostě nepůjde. Uvidíte ale, že vás to chytne!
  5. Hashtagy. Normální uživatel jich dá k obrázku deset a tím to hasne. Ale pokud chcete, aby vás lidi sledovali a znali, hashtagů musíte vymyslet kolem padesáti. Alespoň.
  6. Product Placement. Nebojte se být komerční, pomůže vám to. Pokud vás někdo osloví s tím, jestli byste mu neudělali reklamu, kývněte a pojměte to co nejoriginálněji.
  7. Slavte svátky. Jedny z nejpopulárnějších fotek jsou kočky u stromečku, převlečené za velikonočního zajíčka nebo slavící Den matek. Pokud jste výzdobu a dekorace doteď flákali, Instagram vás donutí dělat to pořádně.
  8. Necpěte se do záběru. Pamatujte, že o vás tu nejde. Jde tu hlavně o kočku. Váš obličej nikoho nezajímá.
  9. Musí vás to fakt bavit. Mít úspěšný instagramový účet není tak snadné, jak se zdá. Spíš je to pěkně náročný fulltime job. Pokud nejste odhodlaní v tom uspět, ani se do toho raději nepouštějte.
  10. Kvalitní vybavení. S nekvalitním foťákem toho moc nevymyslíte. Musíte si zajistit odpovídající techniku.