10 slavných herců a divné věci, které v mládí dělali, aby se protloukli

ahu

Než se z nich staly hvězdy, museli třeba Alan Rickman, Steve Carell nebo Hillary Swank dělat hodně divné věci, aby ve velkém světě vůbec přežili. Čtěte, pokud se chcete stát hercem, ale pořád se vám to nedaří - třeba je ještě naděje!

 1. Jon Hamm se živil jako designér scén pro natáčení soft porna
  Jon ve dvaceti osiřel a než se dostal k prvním pořádným konkurzům, staral se o to, aby pozadí za herečkami filmů pro dospělé vypadalo dobře.
 2. Kristen Wiig prodávala hot dogy v supermarketu
  Herečka, která dnes patří k nejtalentovanějším a nejpopulárnějším komičkám, dělala také chůvu, květinářku, prodávala ovoce na farmářských trzích a jako asistentka na klinice plastické chirurgie fotografovala těla pacientů před a po proměnách.
 3. Samuel L. Jackson si kazil kšefty kvůli drogám a alkoholismu
  Jackson mohl začít s hraním klidně ve dvaceti, ale byl tak závislý na omamných látkách, že ho skoro vždycky okamžitě vyhodili. Definitivně se toho zbavil až v jednačtyřiceti a doslova den poté, co vylezl z odvykačky, byl obsazen do snímku Horečka džungle. Tam si ho všiml Quentin Tarantino a o pět let později ho obsadil do Pulp Fiction.
 4. Steve Carell hrál v reklamě na fast food
  Úplně původně chtěl být právníkem, na poslední chvíli se ale rozhodl pro herectví. Než prorazil, roznášel poštu a natáčel reklamní spoty, mimo jiné i jeden pro Brown´s Chicken, americký řetězec fast foodů.
 5. Jeremy Renner se živil jako make up artista
  Když mu bylo po dvacítce, Renner žil s rozpočtem asi 5 dolarů na týden a živil se především instantními nudlemi a McDonaldem. Osm měsíců žil v bytě bez elektřiny, protože neměl na placení účtů, a tak číšničil a také líčil ženy na speciální společenské události.
 6. Tyler Perry psal divadelní hry
  Dnes má na kontě desítky rolí, krátce po osmnáctých narozeninách to ale Perry neměl vůbec jednoduché. Žil ve squatu a psal divadelní hry. V osmadvaceti se dokonce ocitl přímo na ulici a byl totálně bez peněz.
 7. Kathy Bates dělala zpívající servírku
  Kathy Bates má herecký talent v krvi a uměleckou školu i vystudovala, kvůli vzhledu ji ale nikdo nechtěl obsazovat. Její zlomová role byla až Misery, a to jí bylo 42 let. Do té doby se živila jako zpívající servírka nebo pokladní v muzeích.
 8. Morgan Freeman dělal úředníka, aby neumřel hlady
  Pokud se o někom dá říct, že byl v mládí hladovějící umělec, byl to právě muž, který hrál už v tolika filmech, že je občas těžké projet televizní kanály a někde na něj nenarazit. Freeman trávil dny zcela o hladu, jediná práce, kterou byl schopen sehnat, byl administrativní úředník v knihovně na půl úvazku.
 9. Hillary Swank žila v autě se svou matkou
  Ještě štěstí, že v pětadvaceti získala Oscara za film Kluci nepláčou – díky roli, za kterou jí platili jen 75 dolarů za natáčecí den, mimochodem.
 10. Alan Rickman pomáhal úspěšnějším kolegům natahovat si v zákulisí punčochy
  Profesor Snape začínal jako grafický designér, ale nikam to nevedlo, a tak se dal k divadlu – nikoliv jako herec, ale jako pomocný kostymér, jehož úkolem mimo jiné bylo pomáhat hercům se v zákulisí převlékat.
Profesor Snape – Najděte si stranu 394