10 staromódních randících zvyků, které by se měly přenést i do této doby

Paga

Moderní technologie, emancipovanost, žádná sexuální tabu a rychlost dnešní doby udělaly z randění maraton v hledání toho pravého protějšku nebo sexuálních zážitků. Co se tak v randění vrátit o pár let zpátky?

  1. Slušně se zeptat. V dnešní době Messengerů, Instagramů a WhatsAppů dávno vymizel face to face kontakt při zvaní na rande. Zpocené ruce, nejistota, roztřesený hlas, minimální oční kontakt… To byl úplně první krok ke společné budoucnosti. Dneska by se to považovalo za nevítaný výlet za komfortní zónu, dřív šlo o nezbytnost.
  2. Vždycky včas. V době, kdy jste neměli možnost kdykoliv komukoliv zavolat na mobil, byla dohoda v kolik a kde se potkat jediným záchytným bodem setkání. Proto bylo podstatné přijít včas, aby si ten druhý nemyslel, že jste se na něj vykašlali. Moc hezký zvyk. Dneska se s někým můžete domlouvat desetkrát a nakonec stejně zůstanete trčet v restauraci o samotě.
  3. Pěkně narovinu. Věřte, nebo ne, ale dřív chlapi ani ženské netahali protějšek za nos. Když se vám někdo nelíbil, prostě jste se s ním už nepotkali. A bylo to patrné po prvním rande. Protějšek tak neztrácel čas udržováním marné naděje na druhé rande a mohl se poohlídnout jinde. Tato upřímnost vztahům nyní chybí.
  4. Telefon zůstává schovaný v kapse. I když se toho na Facebooku určitě děje pořád hodně a pracovní maily skáčou do schránky i v noci, rozhodně je slušnost nechat telefon po čas randění v kapse. Pokud ne, dáváte tak druhému najevo, že není dost zábavný, aby vás udržel při životě bez aktualizování Messengeru. A to i když to tak třeba není a na vás jen vyskočilo zábavné video nebo zpráva od kámošky.
  5. Vypadáte hezky. Nejdete na pohovor, takže nemyslíme business hadry alá Ďáběl nosí Pradu. Ale ženy se oblékaly zkrátka žensky a pánové nechali doma roztrhané džíny a tenisky. Dnes není nic neobvyklého přijít na rande v teplácích. I když je to Adidas, není to prostě ono, si myslíme…
  6. Žádný sex na prvním rande. Začínáte svou historku o seznámení slovy: „Opili jsme se tak, že jsme na to vlítli hned na prvním rande“? Sexuální zdrženlivost má něco do sebe. Když na to nevlítnete při první příležitosti, bude vaše poprvé ještě krásnější  a procítěnější. A taky si z něj budete určitě víc pamatovat.
  7. Ve dne i  noci. Když už jsme u té sexuální zdrženlivosti – rande se nemusí odehrávat jen pod rouškou noci. I ve dne se dají dělat zajímavé věci. Jenže dneska spojujeme rande především se sexem, a ten se odehrává většinou, až když padne tma.
  8. Poděkování. Dříve bylo zvykem, především od mužů, poděkovat za to, že si ten druhý udělal čas a strávil s námi pár chvilek. Ať už rande dopadlo jakkoliv. To už se dnes moc nepraktikuje, jsme si všimli.
  9. Muži platili. Pánové, nedělejte z žen zlatokopky, když očekávají, že za ně zaplatíte večeři a pití. Jsou sice emancipované a umějí řídit, neznamená to ale, že tohle gesto už vyšlo z módy. Dáváte tak najevo, že se zvládnete postarat a neutratili jste všechny peníze za randeta s jinými ženami.
  10. Maličkosti. Malé dárky jsou skvělým důkazem toho, že jste na druhého mysleli, i když jste zrovna nebyli s ním. A nemyslíme tím drahokam nebo průkazku na celý rok do posilovny, ale drobnosti, jako jsou čokoláda nebo kytička, rozhodně nikoho neurazí. A nemusí je dávat jen muži ženám – platí to i naopak, dámy!