10 super filmů, kterými si zkrátíte čekání na Halloween

Kateřina Horáková

Halloween, svátek mrtvých, předvečer svátku Všech svatých, se sice slaví až na konci října, pokud ale máte rádi strach a tajemno, díky následujícím snímkům se můžete bát po celý měsíc - a vlastně i kdykoliv jindy v roce.

 1. Addamsova rodina
  Ať už milujete šaty Morticie, bratránka Ita nebo černý humor této kultovní komedie, nic vás na Halloween tolik nenavnadí jako Addamsova rodina I a II.
 2. Ukradené Vánoce
  Jeden z prvních snímků z dílny Tima Burtona vypráví o tom, jak se lidé z halloweenského městečka rozhodnou udělat Vánoce po svém. Animovaná klasika.
  Ukradené Vánoce trailer
 3. Čarodějky
  Jak to vypadá, když se parta čarodějek sejde v 90. letech na americké střední? Nenechte se zmást, tenhle film rozhodně není ptákovina, je to legenda!
 4. Ospalá díra
  Další Burton, bez toho to v říjnu prostě nejde. Ospalá díra je mysteriózní detektivka, ve které jsou krásné kulisy, krásné kostýmy a krásný Johnny Depp.
 5. Šestý smysl
  Pokud jste klasiku duchařských thrillerů s Brucem Willisem viděli, je to smůla – ten film se holt dá vidět jenom jednou, a to kvůli překvapivé pointě. Jestli vám ale stále uniká, směle do něj!
  Šestý smysl – trailer
 6. Královna prokletých
  Slavné upírské béčko s erotickým nádechem si pusťte s partou, až budete mít doma chlastací nebo hulící mejdan.
 7. Zodiac
  Pokud máte rádi něco trochu realističtějšího, než jsou upíři, chodící kostlivci nebo bezhlaví jezdci, dejte si napínavý film o hledání jednoho z nejslavnějších nedopadených vrahů historie. Jake Gyllenhaal hraje novináře, pro kterého se pátrání po Zodiacovi stane životním osudem.
  Zodiac – trailer
 8. Babadook
  Hodně děsivý horor, který k viděni doporučil i sám velý Stephen King. Pod postel už se nepodíváte.
 9. It Follows
  Nezávislý, tři roky starý horor funguje jako skvělá prevence ve vztahu k nezávaznému sexu.
 10. Noční můra: Tajemství spánkové paralýzy
  Hororový dokument o spánkové paralýze přibližuje, jaké to je, když se uprostřed noci probudí váš mozek, ale tělo dál spí. Nemůžete se hýbat, nemůžete usnout, jen zíráte do tmy a máte halucinace. Brr!