4 tipy jak fotit s mobilem

Redakce

  1. Čím více světla, tím lepší fotka. Pokud chcete fotit ve tmě nebo přítmí a váš aparát má blesk, určitě ho použijte. Nebo zkuste využít černobílý formát. Black and white snímky jsou vždy stylové. Pokud tedy zrovna nefotíte dětskou párty, to by se asi moc nehodilo.
  2. Bacha na slunce. Žlutý nebeský kotouč byste při focení měli mít vždy v zádech. Jinak hrozí, že na snímku nebude nic vidět, nebo budou šmouhy a odlesky.
  3. Postprodukce. Jak už jsme zmínili výše, fotku lze upravit v mobilu i po pořízení. Stačí si stáhnout chytré aplikace a pak si s fotkou hrát tak dlouho, dokud vám nebude připadat perfektní. V dnešní době se s fotkou v mobilu dá dělat už leccos, i přidat různé obrázky nebo texty.
  4. Selfie. Jak vyfotit sám sebe? Není to tak těžké, jak se může zdát. Zkuste se fotit spíš zhora, ať nemáte dvě brady, a trochu z profilu, ať nemáte velkou hlavu. Neuškodí se vyfotit víckrát a pak prostě vybrat tu nejlepší fotku nebo si udělat hezkou koláž. Ale určitě nedoporučujeme jednu věc – duck face! To je fakt trapárna a rozhodně byste do fotoaparátu špulit rty neměli.