10 tipů, kam se můžete jít v Praze sklouznout

Lucie Bryndová

Vánoční prázdniny jsou sice za námi, ale vyrazit za sportem a zábavou můžete i tak. Udělat si nějaký ten čas sami na sebe, odpočinout si od zkouškového nebo prvních pracovních dní nového roku totiž nikdy není na škodu. Jste spíše pro aktivní odpočinek než pro odpoledne strávené ve wellness? Jestli si chcete zasportovat, zažít spoustu legrace a pobýt chvíli na čerstvém vzduchu, vezměte si něco teplého a pohodlného na sebe, nezapomeňte brusle a vzhůru na led. A kam se na něj můžete v Praze vydat?

  1. Ovocný trh. Chcete si zabruslit v samém centru Prahy a u toho se kochat krásnou architekturou Stavovského divadla? Vydejte se na již tradičně otevřené kluziště na Ovocný trh. Zabruslit si tady můžete zcela zdarma, a to až do konce ledna. Otevřeno je každý den od 10 do 21 hodin. O víkendech je tady navíc připravena řada zajímavých akcí.
  2. Strašnice. Sice to není venku, zato sem ale můžete za každého počasí. Vydejte se do nového areálu Icerink, kde si můžete zabruslit úplně kdykoli, a to hned na dvou ledových plochách. Ať už přijdete ráno nebo večer, v týdnu či o víkendu, můžete si být jisti, že si to tady skutečně užijete. Za vstup zaplatíte 120 korun.
  3. Na Františku. Bruslení v centru Prahy si užijete také v blízkosti nemocnice Na Františku. Kromě půjčovny bruslí je pro návštěvníky připraveno teplé občerstvení a nápoje. Termíny veřejného bruslení se každý den liší, proto se před návštěvou raději podívejte na jejich webové stránky. Vydat se sem můžete až do poloviny března. Za vstup zaplatíte 70 korun.
  4. Žižkovská věž. Jestli toužíte po netradiční večeři v kombinaci se sportem, pak se rozhodně vydejte pod Žižkovskou věž. Kromě kluziště je tu otevřená také půjčovna a Miminoo s apre-skate barem s bohatou nabídkou teplých i studených nápojů a nejrůznějšími dobrotami včetně grilovaných kuřat. Vyrazit sem můžete každý den od 9 do 21 hodin. Vstupné je 100 korun na osobu.
  5. Harfa. Střechu Galerie Harfa celoročně zdobí dinosauři, ale dva měsíce v roce také parádní ledová plocha, na které si můžete užít fantastické bruslení. Vyrazit sem můžete až do konce února každý den od 15 do 18 hodin. V sobotu si lze užít také večerní bruslení, a to od 19 do 20:30. Vstupenka vás vyjde na 50 korun.
  6. Nikolajka. Obyvatelé Prahy 5 mohou vyrazit na zimní stadion Nikolajka, a to každý víkend od 14 do 16 hodin. Brusle si zde můžete vypůjčit a pokud už jste na ledě jako doma a rádi byste zkusili hokej, pořídit si tady můžete také hokejovou výstroj nebo se přihlásit do kurzu ledního hokeje. Také jsou tu k dispozici kurzy krasobruslení.
  7. Stadion Kobra. Víkendové bruslení nabízí také Stadion Kobra Novodvorská na Praze 4, a to v sobotu od 14:30 do 16:30 nebo v neděli od 14:45 do 16:45. Přijít můžete i zcela bez výbavy, brusle vám tady rádi půjčí. Vstupné je 100 korun.
  8. Letná. Naproti sparťanskému fotbalovému stadionu najdete největší ledovou plochu v Praze. A že nemáte vlastní brusle? Nevadí. Rádi vám je tady půjčí. Vzít s sebou můžete i mladší sourozence, pro které je tady připravena bruslařská školička. Otevřeno je každý den od 9 do 21 hodin. Kluziště tady bude k dispozici do 24. února.
  9. Černý Most. Chystáte se na nákup a máte hodinku času navíc? Tak si s sebou přibalte brusle a před návštěvou obchodů se sklouzněte na parádním kluzišti v Centru Černý Most. Kromě bruslení vás tady zahřeje teplé občerstvení. Otevřeno je každý den od 9 do 21 hodin až do konce února, hodina bruslení vás vyjde na 80 korun.
  10. Arkády. Jestli se pohybujete kolem obchodního centra Arkády na Pankráci, pak jste si určitě všimli, že i letos je tu pro vás nachystané venkovní kluziště. Vydat se sem můžete každý den od 9 do 21 hodin až do konce února. Vstup vás vyjde na 50 korun.