10 věcí, které jste možná nevěděli o ženském orgasmu

Lucie Bryndová

Věděli jste, že bylo ženám ještě do poloviny dvacátého století vtloukáno do hlavy, že musí uspokojit nejdříve svého partnera a až potom je řada na nich? To už naštěstí neplatí. Ženský orgasmus je v posledních letech velmi často skloňovaným pojmem. Věděli jste, že má dokonce i svůj svátek? A slaví se právě dnes! Přinášíme vám deset věcí, které jste možná o ženském orgasmu nevěděli.

  1. Ženy mohou prožít dva typy orgasmů. Kratší si užívají průměrně osm až patnáct vteřin a doprovází ho okolo jedenácti kontrakcí dělohy, delší trvá téměř padesát sekund a žena zaznamená až pětatřicet nepravidelných stahů.
  2. Příjemné pocity, které vyvrcholení přináší, vznikají díky látce zvané oxytocin. Tento hormon se při orgasmu uvolní a stimuluje kontrakce dělohy. Oxytocin je často označován také jako společenský hormon. Jeho zvýšené hladiny souvisí s větší důvěrou a sníženým pocitem nebezpečí. Lavina hormonu zaplavuje jak ženy, tak i muže, ale u mužů se staví do cesty testosteron.
  3. Orgasmus mohou ženy prožívat i bez pohlavního styku nebo masturbace. Postačí jim pouze bujná fantazie a správná technika dýchání. Všechno je jenom o tréninku a koncentraci.
  4. Lesbičky prý zažívají orgasmus častěji než heterosexuální ženy, a to až o třináct procent. Že by jenom žena věděla, co žena potřebuje? Na tom asi něco bude, přece jen znají ženy své tělo lépe.
  5. I ženy mohou mít ejakulaci. Znáte ji jen z filmů pro dospělé? Nezoufejte! Mezi ženy, které se s tímto „darem“ narodily, můžete patřit i vy. Asi u pětiny žen se ejakulace objevuje. Zda ji máte, zjistíte pomocí správné techniky masturbace nebo při sexu. Návodů a různých videí, jak na to, najdete na internetu celou řadu.
  6. Orgasmus pro ženy není při milování tím nejdůležitějším. Spousta žen si užívá milování se svým partnerem jako takové a vyvrcholení je jen příjemnou třešničkou na dortu.
  7. Když vám bude partner během vyvrcholení líbat horní ret, můžete mít orgasmus ještě intenzivnější. Tato domněnka vychází z tantry. Jedno pojednání totiž upozorňuje na to, že právě horní ret je nejerotičtějším bodem na ženském těle.
  8. Ženy dosahují vyvrcholení snadněji se stálým partnerem. Nebo s takovým, kterého milují a důvěřují mu. Málokterá žena umí dojít k vrcholu i během náhodného sexu, při kterém se partneři neznají a neví, co komu dělá dobře.
  9. Podle průzkumů přiznává až devětačtyřicet procent žen, že jim orgasmus pomáhá od bolesti. Takže konec vymlouvání na bolest hlavy, milé dámy! Pokud ale trpíte na opravdu silné migrény, pak vám orgasmus asi moc nepomůže.
  10. Existují ženy, které jsou takzvaně anorgasmické. To znamená, že z nějakého důvodu nemohou uspokojení dosáhnout vůbec. Tak snad se to netýká právě vás a svátek ženského orgasmu dnes hezky oslavíte.