10 věcí, které se stanou, když se zamilujete do kamaráda s výhodami

Pavla Gabrhelíková

I když zrovna nejsme v žádném vztahu, potřebujeme cítit lidské teplo. A hlavně na těch správných místech, že? Od toho jsou tady kamarádi s výhodami. Ale běda, jakmile to u jedné strany přeroste v něco víc...

  1. Budete to přehánět. Najednou začnete bez vyzvání vychvalovat, jak moc vám vyhovuje, že jste jenom kamarádi a nevážete se na sebe. Až moc nápadně…
  2. Budete překračovat hranice. Koupíte mu tu sladkost, o které minulý týden řekl, že na ni měl chuť, začnete se zajímat o jeho rodinu a dětství a budete s ním chtít jít do kina, zkrátka se k němu začnete chovat jako ke svému příteli.
  3. Začnete analyzovat každý jeho krok. Napsal vám hned ráno, protože jste první věc, na kterou si po probuzení vzpomene? Mluví o Avangers, protože jste kdysi řekla, že ten film milujete? V jeho jednání začnete hledat náznaky toho, že to cítí stejně.
  4. Začnete analyzovat každý svůj krok. Nepřehnala jste to poslední rozloučení? Nepíšete mu příliš často? Nechovala jste se příliš žoviálně? Budete se hlídat, což působí ještě podezřeleji.
  5. Budete lhát svým přátelům. Budete překrucovat jeho chování k vám, aby vás přátelé podpořili ve vašem přesvědčení, že je ten pravý.
  6. Budete paranoidní. V každé holce v jeho okolí uvidíte konkurenci. Začne vás štvát jeho kámoška ze základky i jeho kolegyně v práci. Jenže on je svobodný. Může si dělat, co chce.
  7. Přestanete randit. I když spolu nechodíte a nic jste si neslíbili a dřív jste normálně randila a hledala svého vyvoleného, všechny tyhle snahy ustanou. Ze svého života uděláte vězení, do kterého jste se zavřela sama. On je totiž ten jediný, kterého chcete.
  8. Budete chtít zapůsobit. Před jeho návštěvou uklidíte byt do posledního zrníčka prachu, oholíte si každý centrimetr těla a oblečete se jako pornohvězda. Strávíte hodiny přípravami, jen abyste na něj zapůsobila.
  9. Začne vás štvát. Proč vaši snahu neocení? V čem byla jeho bývalka o tolik lepší, než jste vy? Co jste udělala špatně?
  10. Nenávidíte ho. Za to, že je tak roztomilý. Za to, že je tak milý. Za to, že je tak vtipný. Nenávidíte ho, i když jste věděla, že to takhle dopadne.