10 věcí, na které přijdete až potom, co si pořídíte psa

Pavla Gabrhelíková

Pokud jste nikdy nežili se psem, nic vás na jeho příchod nemůže připravit. Na psích videích a na návštěvách psích rodin jste viděli jen zlomek toho, co vás do budoucna čeká. Ale žádné strachy. Nejde jen o samé nepříjemné věci.

  1. Ucítíte, co jste nikdy předtím necítili. Zvratky, průjmy a psí moč vás nedobrovolně zavedou k zápachům, které váš nos nikdy předtím “neochutnal”. Ale čekají na vás i příjemné pachy jako štěněčí piškotový dech a vůně psí kůže.
  2. Objevíte místa, na která by vás nikdy nenapadlo jít. Obzvlášť pokud máte energičtějšího psa, budete se muset v rámci jeho unavení projít co nejdál. Rozkryjí se před vámi nádherné výhledy, voňavé lesy i skrytá jezírka.
  3. Budete se muset hýbat. S tím souvisí i to, že prolenošené neděle se změní ve výletní neděle. Pokud máte sedavou práci, je to ideální. Pes vytáhne ven i ty největší lenochy.
  4. Naučí vás, co všechno se dá sežrat. Dřív jste si možná na ulici slupek od banánů a kuřecích kostí nevšímali. Teď je ale uvidíte na míle daleko.
  5. Proniknete do světa zvířat. I ten nejmenší pejsek potřebuje alespoň minimální výcvik. Aby věděl, co po něm chcete, a nesnažil se vás sežrat. Tím nahlédnete do hluboké psí duše a lépe porozumíte světu zvířat.
  6. Naučíte se nový jazyk. Psi neumějí mluvit, dorozumívají se svým tělem. Jakmile se jejich signály naučíte číst, lépe se navzájem pochopíte a naučíte se díky tomu předvídat, co se stane.
  7. Pes vám předvede, co znamená bezpodmínečná láska. Ať už přitáhnete domů ubrečení, smradlaví nebo v cizí společnosti, váš pes vás bude milovat. Bezmezně a upřímně. To se u lidí nevidí!
  8. Změníte denní rozvrh. Žádné vstávání deset minut před odchodem do práce! Žádné party od čtvrtka do neděle! Po práci pěkně domů venčit a ráno vstávat dřív. A mnoho dalšího. Pes vás naučí, ať už chcete, nebo ne, zodpovědnosti a dá vašemu životu řád.
  9. Budete mít lepší výmluvy. Z neúspěšného rande se vyvlíknete mnohem snáz větou: “Ježiš, musím jít nakrmit psa! A nesnáší cizí lidi, tak se mnou bohužel nemůžeš jít…”
  10. Naučí vás žít v okamžiku. Psi neřeší, že včera pršelo, že jste je před hodinou seřvali za rozkousanou botu ani to, že je zítra pondělí. Je prostě šťastný a v okamžiku. Nechte se jím inspirovat. Váš život bude lepší.