10 zajímavostí, co asi nevíte o nejoblíbenější první dámě USA Jackie Kennedy Onassis

Redakce

Natalie Portman má slušnou šanci na Oscara za svůj výkon v životopisném snímku Jackie. Film o jedné z nejoblíbenějších prvních dam v historii Spojených států se zaměřuje především na to, jak se Jacqueline Kennedy vyrovnávala se smrtí milovaného manžela, na této dámě toho ale bylo zajímavého mnohem víc. Než se tedy vypravíte do kina, rozšiřte si znalosti!

  1. Jackie studovala umění a francouzskou literaturu, vysokou ale neměla moc ráda, a tak se neúčastnila mimoškolních aktivit. Každý víkend utíkala do New Yorku za kamarády.
  2. Po škole se jí podařilo získat stáž v magazínu Vogue. Vybrali si ji z několika stovek zájemkyň, vydržela tam ale jen jeden den.
  3. Pracovala jako fotoreportérka a redaktorka Washington Times-Herald. Celé dny trávila pobíháním po ulicích, kde zpovídala nejrůznější lidi. Jednou narazila na Richarda Nixona, kterého její tehdy budoucí manžel porazil ve volbách.
  4. Před svatbou s JFK byla Jackie krátce zasnoubená s burzovním makléřem Johnem G. W. Hustedem. O ruku ji požádal jen po měsíci randění, zasnoubení trvalo další tři. Jackie se s ním rozešla poté, co zjistila, že je „nudný a nedospělý“.
  5. Protože chtěla své děti ušetřit pozornosti médií, zřidila pro ně ve třetím patře Bílého domu soukromou školu. Postupně do ní začaly docházet i děti zaměstnanců, až tento malý pokus přerostl v plně funkční školku a školu s několika učiteli a vychovateli.
  6. Když byl její milovaný manžel zastřelen, Jackieiny šaty potřisnila jeho krev. Ona se ale odmítla převléct, portože chtěla, aby „všichni viděli, co Jackovi provedli“.
  7. Rodné příjmení Jackie bylo Bouvier. Podle toho je pojmenována postava z jednoho populárního seriálu: Marjorie Jacqueline Bouvier alias Marge Simpson.
  8. I když preferovala francouzskou výslovnost svého jména, ve skutečnosti byla více Irkou, než Francouzkou, za tyto kořeny se ale styděla. Z jejího rodokmenu to před časem vyčetl jistý Jim O’Callaghan.
  9. Všichni ji známe jako vždy dokonale uhlazenou dámu, Jackie ale byla vášnivou kuřačkou – skoro 40 let kouřila tři krabičky denně.
  10. Druhý manžel Jackie, magnát Aristoteles Onassis, měl coby známý sukničkář nejprve poměr s její sestrou Lee Radziwill. Tak se vlastně s Jackie seznámili.

10 zajímavostí, které pravděpodobně nevíte o filmu Pulp Fiction

Trable s natáčením Sex ve městě. Která herečka dělá problémy?

Témata: