10 tajemných míst, kam se běžný smrtelník nikdy nedostane

Redakce

Existují místa, kam se normální člověk nedostane za žádnou cenu. Co je uvnitř? Tajné vojenské základny, archivy plné zásadních dokumentů, kluby pro nejmocnější lidi planety...

 1. Vatikánský archiv
  Uvnitř se prý ukrývají důkazy o nadpřirozených jevech a bytostech, přístup tam ale může udělit pouze papež osobně. Většinou se sem dostanou jen výzkumníci a pár vybraných novinářů.
 2. Club 33
  Tajný klub s typickými modrými dveřmi měl zřídit Walt Disney, aby zde hostil celebrity a politiky, pro které pořádal opulentní erotické večírky s těmi nejdražšími společnicemi. Údajně se tu také scházeli Ilumináti.
 3. Špicberské globální úložiště semen
  Představte si, že nastane ekoapokalypsa, polovina lidstva umře a všechny zdroje budou zničeny. Ti, kdo zbudou, pak budou muset vše obnovit – a tehdy nastoupí Špicberské globální úložiště semen, ve kterém je zastoupen vzorek každé plodiny, kterou lze na Zemi vypěstovat.
 4. Pokoj 39
  Má se nacházet v budově Korejské strany práce v severokorejském Pchjongjangu. Údajně se tam odehrávají nejtajnější zločiny, jako výroba drog, padělání peněz, odposlechy „nepřátelských“ mocností…
 5. Ložnice královny Alžběty II.
  Britská královna je milovaná a nedotknutelná. Do její ložnice se nedostanete ani za nic na světě. Jistému Michaelu Faganovi se totiž v roce 1982 podařilo přelstít bezpečnostní kamery a vyšplhat k Alžbětině oknu. Od té doby pokoj bedlivě hlídají speciální stáže.
 6. Bohemian Grove
  Už 150 let se ti nejmocnější muži světa mají scházet na prázdniny v tábořišti v tzv. Bohemian Groove. Údajně tam probíhají roztodivné rituály a právě tady měl být domluven projekt Manhattan.
 7. Fort Knox
  Základna Fort Knox patří spolu s oblastí 51 k nejzáhadnějším místům ve Spojených státech. Knox ve dne v noci střeží na 30 tisíc vojáků a flotila bojových helikoptér. Tam se dostat ani nezkoušejte.
 8. Tajný archiv Mormonů
  Podle všeho by tu měly být uloženy rodinné záznamy všech Američanů a detailní historie celého tohoto národa. Archiv byl záměrně vybudován ve skále, aby byl v případě katastrofy chráněn.
 9. Jeskyně Lescaux
  Uvnitř se nachází nejzásadnější jeskynní malby, dovnitř se ale nedostanete, podívat se můžete pouze na kopii.
 10. Mezhgorye 
  Jedna z nejstřeženějších oblastí v Rusku a zároveň i v Evropě, která je údajně tajnou vojenskou atomovou základnou.

Nejslavnější prosklený bazén současnosti: Všichni se v něm fotí, pustí vás do něj za 130 tisíc

Bojíte se rádi? Pak vyrazte na jedno z 5 strašidelných míst v Česku