10 zkušeností, které podle všech musíte nasbírat do třiceti, ale podle nás se na ně můžete klidně vykašlat

Redakce

Existuje hrozně moc věcí, které "se říkají". Říká je neidentifikovatelná masa lidí, která má z nějakého důvodu zřejmě patent na šťastný život. Pokud je vám něco přes dvacet a vaši starší známí vám neustále nutí, co všechno musíte stihnout do 30. narozenin, čtěte dál. Následující "nutnosti" totiž můžete úplně klidně vypustit.

 1. Zažít divokou rozlučku se svobodou
  Ať už vaše, nebo kamarádky – rozlučky jsou většinou pěkně kýčovitá blbost.
 2. Mít svoji bandu
  To se hodí tak na střední. Stejně vám nakonec zůstanou tak dva, tři kamarádi, nutit se do kontaktu s lidmi fakt nemusíte.
 3. Mít na svatbě družičky
  U nás se to moc nenosí, ale pokud vás do toho někdo bude nutit – klidně se dokážete vdát i bez party slepic ve stejných šatech.
 4. Prožívat existenciální krizi
  Že miléniálové kolem pětadvacítky upadnou do hluboké krize identity, čteme neustále. Pokud máte pocit, že je s vámi něco špatně, když se vám to neděje, klid. On je to jen takový mediální mýtus.
 5. Odbýt si one night stand
  V době Tinderu, volných mravů a trendu nechráněného sexu se fakt divíme, že někomu tohle přijde jako nutnost. Chlamydie vám šťastný život po třicítce rozhodně nezajistí.
 6. Vyrazit na road trip s nejlepšími přáteli
  I bez toho se do smrti úplně klidně obejdete.
 7. Procestovat celý svět
  „Po vysoké se vykašlal na praxi a vyrazil na cestu kolem světa“. Zní to super, ale už vám nikdo neřekne, že když se pak ten člověk vrátí a chce se usadit, na trhu práce je naprosto bezcenný.
 8. Podniknout „velký krok“
  Ať už to má znamenat cokoliv – napsat knihu, pořídit si dítě, přestěhovat se do velkoměsta, vzít si hypotéku – důležité věci si každý má dělat vlastním tempem. Pokud chcete do čtyřiceti bydlet u maminky, jste možná trouba, ale trouba z vlastní vůle!
 9. Strávit pár let ve spolubydlení s kamarády
  Všichni si myslí, že spolubydlení funguje jako v Přátelích. Nic nemůže být vzdálenější pravdě. Tuhle zkušenost si klidně ušetřete.
 10. Najít pravou lásku
  A vzít si ji a založit s ní rodinu… Většina lidí s tím začne bláznit až po třicítce a i to je mimo. Pravá láska je ta pravá od toho, že přijde přirozeně a přesně v ten správný čas.

27 věcí, které jsem se do svých 27 let naučila o ženách

10 demotivačních citátů pro životní realisty