10 znamení, že jste asexuál

Paga

Jak poznáte, že jste asexuální aneb že vám nic neříká sex? Tohle by vám mohlo napovědět.

  1. Poznáte, že je někdo atraktivní, ale nepřitahuje vás. Jasně, má skvělé vlasy, perfektní six-pack na břiše a krásný úsměv. To vidíte a dokážete ocenit. Ale rozhodně necítíte potřebu přijít k němu a strhat z něj oblečení. Proč byste to proboha dělali? Nejhezčí je z bezpečné vzdálenosti.
  2. Milujete mazlení, ale dál to zajít nenecháte. Máte rádi, když vás někdo víská ve vlasech, a líbání a mazlení celkově. Ale tím to hasnete. Nechápete, proč má být v blízkosti zahrnuté i odhalování genitálií. Vždyť všechny ty suché doteky jsou mnohem lepší! Bý asexuální totiž neznámená nenávidět tělesnou blízkost. Znamená to, že nechcete překročit určitou hranici.
  3. Nejste posedlí mezilidskými vztahy. Vaši přátelé neustále řeší, že jsou sami nebo jak někoho sbalit. To jde absolutně mimo vás. Nemáte potřebu nahánět protějšky po barech. Raději jste si blíž s někým, koho dobře znáte – s kámošem. Někým, kdo je víc než hezká tvářička. Někým, kdo z vás v opilosti nechce strhat šaty.
  4. Jakmile začnou kamarádi řešit sex, berete do zaječích. Vy prostě nechápete celý ten rozruch kolem sexu. Když si vaši přátelé stěžují, že jsou „na suchu“, nevíte, co k tomu říct. Být měsíce bez sexu pro vás není žádný problém. Kdybyste měli být upřímní, řekli byste, že je to spíš úleva.
  5. Nesnášíte sexuální scény ve filmech. Zbytečné zdržování od děje. Vás zajímají dialogy, zvraty a jemné komunikační nuance. Ne to, že leží hlavní hrdina s nějakou ženskou v posteli a okusují se.
  6. Svatba není váš životní life goal. Facebook máte vždy na jaře i přes léto zahlcený fotkami ze svateb. Taky musíte nejméně tři každý rok navštívit. Romantická láska ale není na seznamu vašich priorit v předních příčkách. Možna na něm není vůbec.
  7. Nepřemýšlíte každé dvě minuty o sexu. Zatímco kolegové neustále dělají sexuální narážky, lustrují na internetu porno nebo pozorují kolegyni s výstřihem, vy si vzpomenete na genitálie, jen když se chystáte na záchod. Často vám proto taky unikne pointa sexuálně laděných vtípků.
  8. Osobnost je pro vás důležitější než vzhled. Vzhled člověka vás nezajímá zdaleka tolik, jako to, jaký je uvnitř. To, že dokážete do někoho emočně investovat, ale ještě neznamená, že vás musí přitahovat. Čas od času si proto lidé vaši náklonnost pletou s flirtováním. Ale vy si chcete jen povídat…
  9. Sex ano, ale… Někteří asexuálové jsou zdrženliví a mají jiné koníčky než sex, zatímco jiní provozují sex jen kvůli partnerovi a další jen masturbují. Každý pojímá asexualitu trochu jinak.
  10. Cítíte se jako vyděděnec. Asexuálové se často cítí jako mimozemštané, protože mají pocit, že jsou na světě sami. Ale nejste. Jako by se lidé neměli stydět za svou sexualitu, měli by být v pohodě se svou asexualitou. Jste takoví, jací jste. Užíveje si tu upřímnou hloubku vztahů neposkvrněnou hormonálním pnutím a neřešte, co si o tom myslí ostatní.