10 znamení, že váš vztah kvete

Pavla Gabrhelíková

Být s někým jenom proto, abyste s někým byli, je snad ještě smutnější, než být do smrti single. Podle těchto znamení poznáte, zda se váš vztah ubírá správným směrem, nebo jen sedláte mrtvého koně.

  1. Dobře jíte, dobře žijete. Až 85 % párů, které mají zdravý životní styl, má i zdravý vztah. Společné (zdravé!) snídaně, procházky i párový sport jen prohlubují váš svazek. Nejste tak unavení a navíc vypadáte dobře: To má jeden na druhého hned větší chuť!
  2. Filmové večery. Zdá se to jako obyčejné klišé, ale pokud se dokážete dohodnout, na co se budete dívat, a on občas zkousne holčičí romanťárny a vy nějaký akční biják, je jasné, že si rozumíte. Filmový večer se samozřejmě neobejde bez mazlení a sdílení názorů.
  3. Vždycky to vyřešíte. Tajemství svazku našich dědečků a babiček není nic jiného než komunikace. Pro toho druhého dokážete odsunout ego na druhou kolej a problém společně vyřešit. Pak se oblak smutku rozplyne a láska zvítězí.
  4. Spací návyky. Společné usínání, ranní mazlení a vaše spací rutina vůbec jsou velice podstatné. Spánek ve dvou navíc posiluje váš kardiovaskulární i imunitní systém.
  5. Mluvíte. Jak bylo v práci? Co se nepovedlo? A zajímá mě vůbec, co ten druhý říká? Páry, které sdílejí informace, jsou si mnohem bližší. Mají navíc přehled, co se s jejich protějškem děje a nevytvářejí si zničující doměnky.
  6. Rovnováha. Když vše leží na bedrech jenom jedné strany, nedá se to vydržet dlouho. Nejde, aby jeden partner byl pořád na dně a druhý ho tahal neustále nad hladinu. To platí i o penězích.
  7. Nestěžujete si. Pokud o patnerovi s někým mluvíte, vyberte si k tomu alespoň tu správnou osobu. Jestli na něj všude nadáváte a pomlouváte ho, něco není v pořádku.
  8. Bavíte se. Nejlépe pokud máte třeba stejný koníček. Ale stačí i společné hraní videoher nebo chození do divadla. Když spolu sdílíte pocity a ještě se u toho smějete, nebudete se nudit do konce života.
  9. Jste tu jeden pro druhého. Vztah je o sdílení nejenom dobrého, ale i toho špatného. Partner by vám měl být nablízku hlavně ve chvílích nejtěžších. Je to první člověk, kterému voláte, když se vám něco nepovedlo? V pořádku.
  10. Důvěra. Nelustrujete mu telefon, neptáte se, kdo volal, protože prostě víte, že vás s nikým nepodvádí. Zároveň se mu nebojíte svěřit ani větší obnos svých peněz a víte, že když máte nějaký trapný zdravotní problém, nechá si to pro sebe.