10 znepokojivých náznaků toho, že rozchod byl správná volba

Paga

Každý rozchod bolí. Ale ve většině případů je to prostě to nejlepší, co se vám mohlo stát. Možná to tak ještě nevidíte, ale buďte si jistí, že se vám po čase uleví. Obzvlášť, pokud souhlasíte s těmito deseti tvrzeními.

  1. Znovu sami sebou. Začíná vám docházet, jak je to dlouho, co jste nebyli sami sebou. Dochází vám, že jste se odsunuli na druhou kolej a vůbec jste se sobě nevěnovali.
  2. Samota. Jasně, ze začátku jsou všechny ty osamělé večery a noci příšerné. Jenže netrvá dlouho a vy si najednou uvědomíte, že se cítíte mnohem víc svobodně a uvolněně. A vůbec to není špatné!
  3. Budoucnost. Když se díváte do budoucna, nevidíte jen samé překážky a těžkosti. Najednou je to všechno tak nějak snazší.
  4. Rozdíly. Zjišťujete, že vás vlastně nebaví jen stát u plotny, uklízet prázdné lahváče a chodit na drink do sportbaru. S překvapením zjistíte, že zase máte čas a prostor číst své oblíbené knížky, sledovat nezávislé filmy a chodit na místa, na která jste předtím nemohli.
  5. Úleva. Kdybyste se rozešli se svou spřízněnou duší, kdyby to byl ten pravý nebo ta pravá, určitě byste se pak necítili, jako by vám z krku spadla traverza.
  6. Přátelé a blízcí. Dochází vám, že jste své nejbližší neprávem odsunuli na druhou kolej. Ale proč vlastně? Opravdu vám to musíme vyvětlovat? Teď už víte, kde byl problém.
  7. Sebevědomí. Předtím jste byli jako uzlíček nervů a cítili se jako ten největší odpad. To byste předtím ale samozřejmě nikdy nepřiznali! Jenže teď vám dochází, že vlastně nejste tak úplně k zahození. A ostatní tento názor sdílejí.
  8. Máte víc energie. Především na to čelit základním životním otázkám. Opravdu děláte práci, kterou jste vždycky dělat chtěli? Skutečně bydlíte tak, jak jste si to vždycky představovali? Teď máte konečně prostor to řešit.
  9. Přežijete bolest. I přes to, že jste úplně sami a někdy se vám chce umřít, cítíte, že je to lepší než život, který jste předtím vedli. I když to bolí, je to to nejlepší, co se vám mohlo stát. A vy to víte.
  10. Nové vyhlídky. Závan čerstvého vzduchu je vždycky příjemný, i když někdy může trochu studit. Opravdu vás za celý vztah nenapadlo, že máte na něco víc? Tak teď jděte a dostaňte to!