10 zvláštních věcí, které se s vámi stanou, když se do někoho zamilujete

Redakce

Všechny lidi na světě jednou zasáhne láska. I vás. Víte, co se s vámi stane, až vás Amor střelí přímo do srdce svým šípem? Zjistěte to!

  1. Sníží se vám krevní tlak

Pokud se do někoho zamilujete, zamává to s celým vaším tělem a hlavně s hormony. Mají totiž vliv na krevní tlak, který se vám sníží. To samé se stane s tepem. Rozbouřené hormony se připisují hlavně ženám, ale se zamilováním to mají stejné i muži. Neomdlíváte na nízký tlak? Pak nejste zamilovaní!

  1. Necítíte bolest

Když se do někoho zamilujete, v mozku se vám uvolní nervové receptory. Ty klasicky zachycují podněty, které působí na váš organismus. Pocit zamilovanosti je ale uvolňuje a zklidňuje. Z tohoto důvodu pociťujete menší bolest. Tento proces lze přirovnat k tomu, když si vezmete pilulku na zmírnění bolesti čehokoliv v těle.

  1. To, že jste zamilovaní, vám dojde za několik sekund

Pokud se do někoho zamilujete, mozek okamžitě aktivuje několik svých oblastí a vy to pocítíte přesně za pět sekund. Srdce je symbol lásky, ale tento orgán s ní ve skutečnosti nemá moc společného. Centrem všeho dění je mozek. Tam vzniká láska.

  1. Méně spíte

Zamilování se do protějška až po uši znamená, že nemůžete myslet ve dne ani v noci na nic jiného. To způsobuje narušení spánku. Neustále o své lásce přemýšlíte a kvůli tomu se vám nechce spát. Navíc v sobě máte notnou dávku adrenalinu, který udržuje tělo v pozoru. Není schopné příliš odpočívat.

  1. Jídlo vám připadá sladší

Zamilovaní lidé vidí svět jinak. Všechno je najednou krásnější a dokonce jím všechna jídla připadají mnohem chutnější. Na vysokých školách se dělal experiment se studenty, který dokázal, že těm, co jsou čerstvě zamilovaní až po uši, připadají všechna jídla sladší, než těm, kteří lásku zrovna neprožívají.

  1. Nemůžete se na nic soustředit

Výkony zamilovaných lidí v práci nebo ve škole jsou nižší, než těch, kteří právě láskou nehoří. Člověk, který pociťuje zamilování, se nedokáže soustředit na běžné věci, protože neustále musí myslet na svoji polovičku. Nepřeje si nic jiného, než být s ní.

  1. Chováte se jako závisláci

Pokud je člověk zamilovaný, chová se podobně jako jedinec, který je na něčem závislý. Jedná podobně iracionálně a když nedostane svoji pravidelnou dávku lásky, cítí se nesvůj a je mu nepříjemně. Pokud je jedinec plný oxytocinu – hormonu lásky, rozšíří se mu zorničky.

  1. Ženy automaticky zvyšují tón hlasu

Ženy, které jsou zamilované a potřebují muže zaujmout, automaticky zvýší tón hlasu. Mnohé z nich si to ani neuvědomují. Vysoký tón hlasu je totiž znakem mládí a vitality.

  1. Častěji zapomínáte

Zamilovaní produkují velké množství oxytocinu (hormonu lásky). Ten způsobuje občasné zapomínání, protože v obrovské míře trochu škodí paměti. Pokud na sobě zpozorujete, že často zapomínáte na běžné věci, neděste se, může za to láska.

  1. Zhubnete

Pokud jste zamilovaní, máte sevřený žaludek a nechce se vám jíst. Když se do toho jídla opravdu nenutíte a po nějakou delší dobu si budete dávat něco lehkého na zub, zhubnete. Až se to stane, měli byste dodržovat zdravý jídelníček, protože poté můžete snadno a rychle kila nabrat. Může se stát, že budete vážit více než před zamilováním.

8 věcí, kterými si zkazíte sex dříve, než vůbec začne

Galerie: Jídlo z ženského pohledu vypadá prostě božsky. Máte hlad?