11 činností, díky kterým bude váš každodenní život o něco snesitelnější

Eva Vogelová

Máte pocit, že v životě nejste moc spokojení a něco vám chybí? Nejlepší by samozřejmě bylo, kdybyste hned teď dali v práci výpověď a odjeli na Havaj, ale to většinou bohužel nejde. Nicméně zpříjemnit si každodenní život maličkostmi můžete. Co tedy dělat?

 1. Vstaňte ráno trochu dřív. Není příjemné, když váš den začíná velkým stresem, protože nestíháte včas dojít do práce či školy. Pokud z postele vylezete trochu dřív než obvykle, stihnete si i v klidu vypít kafe.
 2. Udělejte si procházku. Když přijdete z práce či ze školy, musíte nakoupit či uklidit a poté už se vám nikam nejspíš nechce. To je chyba. Měli byste si každý den vyjít na procházku. Stačí věnovat chůzi dvacet minut. Nemusíte chodit nikam daleko od svého bytu. Budete mít čas přemýšlet o různých věcech. Pravidelná chůze navíc prospěje vašemu zdraví.
 3. Zazpívejte si ve sprše. Když vám to udělá radost, zapějte si svoji oblíbenou písničku. Nezáleží na tom, že zpíváte falešně. Pokud máte puštěnou sprchu…
 4. Pravidelně si uklízejte pracovní stůl. Na něm se během chvíle většinou nahromadí spousta věcí a vy pak velkou část z nich musíte pořád hledat. Příjemnější pro vás bude, když si na svém stole uděláte pořádek.
 5. Znovu si přečtěte své oblíbené knihy. Bavily vás některé knihy? Můžete si je přečíst znovu. Aspoň máte jistotu, že se vám budou líbit.
 6. Uvědomte si, za co jste v životě vděční. Cítit vděk můžete i za to, že máte střechu nad hlavou, skvělou rodinu, dobré zdraví, nejlepšího kamaráda nebo domácí zvíře. Když si uvědomíte, že to co, máte, není samozřejmostí, budete o trochu spokojenější.
 7. Posaďte se na pohodlné místo a nedělejte vůbec nic. Zastavte se alespoň na deset minut a zkuste nemyslet na nic. Všechny starosti hoďte za hlavu a jen seďte. Díky tomu trochu uvolníte vnitřní napětí.
 8. Poslouchejte oblíbenou hudbu. Možná potřebujete uklidit nebo si dojít něco zařídit. Takové chvíle si můžete zpříjemnit hudbou.
 9. Vymyslete pět důvodů, proč jste rádi na světě. Může jít o maličkosti. Rádi si kupujete oblečení, jezdíte na kole, cestujete do sousedních zemí nebo máte radost, když se někdo směje? Pokud budete každý den myslet na to, co máte rádi, upozadíte tím své starosti.
 10. Jezte hodně vitamínů. Ze všech stran slyšíte, že člověk potřebuje vitaminy. V lékárnách, na internetu nebo v televizi vidíte pořád nějaké reklamy na doplňky stravy, které vám pomůžou na různé potíže. Vitamíny skutečně potřebujete, díky nim můžete mít i více energie, ale nemusíte si je kupovat v pilulkách. Stačí, když do svého jídelníčku zařadíte každodenní dávku ovoce a zeleniny.
 11. Zajděte občas s kamarády na pivo. Možná máte moc práce, ale na přátele byste zapomínat neměli. Tak s nimi vyrazte na drink!