11 dokonalých romantických komedií na květen

Redakce

Máj je lásky čas, ale co dělat, když ho nemáte s kým strávit? Neklesejte na mysli a koukněte na některou z osvědčených romantických komedií. Zkrátí vám čekání, než se objeví ten pravý, se kterým napíšete vlastní milostný příběh.

 1. Zamilovaný Shakespeare

Luxusně obsazené romantické drama vypráví příběh dramatika Williama Shakespeara a kupecké dcerky Violy. Vedle charismatického Josepha Fienesse se tu pokocháte pohledem na Bena Afflecka a Colina Firtha. Sedm Oscarů je zárukou kvalitní zábavy.

 1. Věčný svit neposkvrněné mysli

Tak trochu jiný romantický film, který začíná rozchodem. Jim Carrey a Kate Winslet se snaží zapomenout jeden na druhého, a tak podstoupí proceduru mazání paměti. Během procesu se dozvídáme, jak to s jejich vztahem bylo a kde se vlastně stala chyba. Mysleli jste si, že sci-fi a romantická komedie nejde dohromady? To jste se spletli.

 1. Casablanca

Romantická klasika z roku 1942 se odehrává během druhé světové války v marocké Casablance. Okouzlující Humphrey Bogart a křehká Ingrid Bergman se potkávají léta po osudovém románku v Paříži. Jejich city nevyhasly, ale tentokrát je v sázce víc než jen Ilsino manželství. Bonus: Budete si mít o čem povídat se svou babičkou!

 1. La La Land

Hit loňského roku, muzikál La La Land, vypráví příběh lásky mezi aspirující herečkou a jazzovým muzikantem. Kvalitní hudba a Ryan Gosling, co víc ještě potřebujete slyšet? Pokud jste film nominovaný na 14 Oscarů ještě neviděli, doplňte si kulturní deníček!

 1. Pretty Woman

Šlapka se zlatým srdcem, milionářský gentleman, příběh, co jsme viděli všichni, a stejně se na něj podíváme zas. Sama koukám!

 1. Hříšný tanec

Kombinace tance, retro muziky, svalů Patricka Swayzeho a kdoví čeho ještě udělala z tohohle nenápadného filmu, který v šedesátkách mířil původně jen do televize, obrovský hit. Jděte do něj zas a znovu, nenechte Baby sedět v koutě!

 1. Zkrocená hora

Zakázaná láska dvou mužů v prudérním Wyomingu 60. let. Heath Ledger a Jake Gyllengaal se překonávají v tomhle netradičním romantickém dramatu, které posbíralo i pěknou řádku cen.

 1. Anglický pacient

Hrabě Lázsló Almásy v podání Ralpha Fiennese skončil v kritickém stavu v italském klášteře. Vypráví ošetřující sestře, jak přišel k tak fatálním zraněním, a odkrývá historii své tragické milostné aférky s vdanou ženou během expedice do libyjské pouště.

 1. Zápisník jedné lásky

Ryan Gosling a tady bychom mohli skončit, ale byla by to škoda. Romantické drama vypráví o letním románku, který se odehrává v roce 1940. Gosling tu stráví jedno nádherné léto s dívkou z dobré rodiny v podání Rachel McAdams, předtím než je odloučí nejprve rodiče a poté druhá světová válka. Když se vojáci po válce vrátí domů, všechno je jinak. Ale stará láska nerezaví. Připravte si kapesníčky!

 1. Amélie z Montmartru

Kultovní klasika z Francie o jedné netypické dívce, která zasvětila život dělání radosti druhým, a nakonec se i ona dočkala svého štěstí s Ninem.

 1. Snídaně u Tiffaniho

Romantická komedie s dokonalou Audrey Hepburn v roli Holy Golightli, která naprosto okouzlí svého souseda, spisovatele Paula.

SNÍMKY, KTERÉ JSTE DOSUD NEVIDĚLI: Jak se natáčel Titanic

Které filmy mají na kontě nejvíce Oscarů?