11 věcí, které uslyšíte o prsou poprvé

Pavla Gabrhelíková

Že jsou prsa na hrudníku, mají bradavky a je s nimi sranda, už určitě víte. Máme pro vás ale jedenáct faktů, ze kterých budete mít bradavky v pozoru!

 1. Nejenom muži koukají na prsa. O chlapech je známo, že se ženám nevydrží dlouho koukat do očí.  Ale ženy nekoukají na prsa o nic méně. Takže… Oči máme tady, dámy!
 2. Je víc než jisté, že máte špatnou velikost podprsenky. Osm z deseti žen totiž nosí jinou velikost, než by měly. Nejste ten případ? Tak se zkuste zamyslet, jak často vás bolí prsa nebo záda. Z čeho to asi je?
 3. Bradavky mohou dosáhnout orgasmu. Vaše prsa totiž vylučují oxytocin, který vysílá signály vaší vagíně, která pošle bradavkám zprávu, že má dojít k orgasmu.
 4. Existují čtyři typy bradavek. Máte normální, ploché, nafouklé nebo obrácené?
 5. Vysuší se snadněji než zbytek těla. Kůže tvořící bradavky je totiž mnohem tenčí než ta, která tvoří zbytek těla. Takže hydratujte nejenom obličej!
 6. Šest procent populace má monstrózní bradavky. Skoro tak velké jako vaše hlava! Takže ty vtipy s víčky od Solviny nejsou tak úplně od věci…
 7. Velikost prsou se neustále mění. Záleží, jestli máte před menstruací nebo před ovulací.
 8. Každý den se vyrobí čtyři miliony podprsenek. Tak si spočítejte, kolik jich má každá žena doma.
 9. Horňáci mají méně peněz. Studie z roku 2013 dokázala, že muži, kteří jsou na velká prsa, více inklinují k chudobě. Gratulujeme prsaticím…
 10. Prsa mohou vážit přes devět kilo. To vám dává tak trochu oprávnění říkat jim melouny.
 11. Spaní na břiše mění tvar prsou. Ženy, které tak spí, by se podle doktorů měly podpírat polštářem. Dobrou noc, prsa!