11 zajímavostí o magazínu Playboy: Kdo se pro něj svlékl víckrát a které Češky se tam objevily

Redakce

11. prosince vychází poslední číslo časopisu Playboy s nahou dívkou měsíce. Zde máte výběr zajímavostí o tomto časopisu.

 1. Zakladatelem Playboye je Američan Hugh Hefner (89), který prohlásil, že „před Playboyem vlastně lidé vůbec neměli sexuální život, ten jsme vynašli až my“. Původně se časopis měl jmenovat Stag party (Pánská jízda), na poslední chvíli ale Hefner zvolil název Playboy.
 2. Měsíčník poskytuje informace z oblasti módy, sportu, technických vymožeností, luxusního zboží, cestování nebo automobilismu. Součástí Playboye jsou také profily osobností a rozhovory. K největším tahákům časopisu ale bezesporu patří erotické fotografie žen.
 3. Premiérové vydání Playboye v roce 1953 ještě nemělo číslo, protože tehdy 27letý Hefner o úspěchu svého nápadu pochyboval. Nakonec se ale časopisu prodalo 54 175 exemplářů.
 4. Pilotní výtisk proslavila tehdy ještě nepříliš známá filmová hvězdička Marilyn Monroeo na titulce a její odhalené fotky uvnitř. První Playboy vyšel bez známé siluety zajíčka s motýlkem. Slavné logo i první playmate (dívka měsíce), kterou se stala herečka a modelka Margie Harrison, se objevily až v lednu 1954.
 5. V 50. letech byly akty velmi umírněné a modelky často polozahalené. Snímky v Playboy nikdy netrpěly vulgárností a přílišnou popisností – obnažený dívčí klín se tam začal prezentovat až začátkem 70. let.
 6. Playmate se nejčastěji stávaly dívky kolem dvaadvaceti let, nejstarší „dívkou měsíce“ byla v lednu 2003 americká modelka Rebecca Anne Ramos ve věku 35 let. Naopak, nejmladší playmate v historii se stala v lednu 1958 teprve šestnáctiletá modelka Elizabeth Ann Roberts. Kvůli jejím nahým fotkám stanul Hefner před soudem, byl ale zproštěn obvinění, neboť matka Roberts před focením podepsala prohlášení, ve kterém tvrdila, že její dceři již bylo 18 let.
 7. Dvě americké modelky pózovaly jako playmate celkem třikrát – Marilyn Waltz (únor 1954, duben 1954 a duben 1955) a Janet Pilgrim (červenec 1955, prosinec 1955 a říjen 1956).
 8. Svoji odhalenou krásu ukázaly v Playboy i slavné osobnosti: Bondgirl Ursula Andress (1965), herečka Kim Basinger (1983), zpěvačka Madonna (1985), herečka Pamela Anderson (1990), zpěvačka Samantha Fox (1996) nebo německá krasobruslařka Katarina Witt (1998).
 9. V březnu 1964 se na obálce objevila i česká herečka Olga Schoberová, kterou si údajně pro focení vybral sám Hefner. Následovala ji v srpnu 1987 modelka Pavlína Pořízková. V české mutaci vyšel Playboy poprvé v dubnu 1991, první playmate se stala tehdy dvaadvacetiletá modelka Šárka Lukešová.
 10. Poslední nahou dívkou měsíce, v pořadí 749. playmate, se stane pětadvacetiletá blondýnka Kristy Garett, která se narodila v Gruzii a vyrůstala v Rusku.
 11. I v příštím roce se budou na stránkách Playboye vyskytovat svůdně pózující ženy, vždy ale oblečené. Konec nahoty je součástí chystaných změn časopisu, které odsouhlasil devětaosmdesátiletý zakladatel Playboye Hefner. Nápad vyšel z hlavy výrazně mladšího šéfeditora Coryho Jonese.

Příběhy fanynek, které měly sex s hvězdami: Jaký je v posteli Bieber nebo Will.I.Am?

Video: Jak to vypadalo na Erotickém veletrhu