12 firtovacích tipů, díky kterým se do vás protějšek zamiluje, i když nejste zrovna desítka

Pavla Gabrhelíková

Ne každý je tak krásný, že ho balí na potkání. I tak si ale můžete získat náklonnost opačného pohlaví! Stačí znát pár jednoduchých triků.

 1. Buďte blízko. Pokud se váš objekt touhy objeví na tom samém místě, kde jste vy, zkuste být co nejblíž. Ani malé „neúmyslné“ šťouchnutí neuškodí. Tak navíc poznáte, jestli se po vás dotyčný taky kouká a hlídá, kde jste.
 2. Dívejte se na rty a do očí. K tomu přidejte lehký úsměv, nejlépe s lehce pootevřenými rty. Když mluví, jemně si špičkou jazyka oblízněte ret. Vyšlete tak signál, že byste si dali říct.
 3. Letmé dotyky. Když se smějete, jemně se dotkněte jejího / jeho kolena nebo ramene. Funguje taky to, když kopírujete postoj protějšku. Ale nepřehánějte to. Nechcete nikoho vyděsit tím, že se po něm sápete nebo se chováte jako zrcadlo.
 4. Ty správné komplimenty. Nemůžete na někoho jen tak vyrukovat s tím, že je moc krásný, přitažlivý a chcete s ním mít tři děti. Buďte rafinovanější. Když vám například vypráví vtipný příběh, řekněte: „Miluju, když je někdo tak pohotový!“ Nezaškodí taky poznamenat: „To je nové tričko? Vypadá skvěle!“
 5. Ptejte se. Zajímejte se o to, co dělá najraději a o další ne příliš intimní, zároveň ale osobní informace. Nepouštějte se hned do vtípků a vyprávění o sobě. Lépe tak poznáte, s kým máte tu čest. Navíc – každý chce mluvit o sobě. Tím, že ho / ji necháte „se vykecat“, nemůžete nic pokazit.
 6. Nechte to na očích. Ne nadarmo se říká, že oči jsou bránou do duše. Nemyslíme tím ale upřený, psychopatický pohled! Prostě přirozeně udržujte oční kontakt a sem tam sklopte oči. Vynechte uhýbání do boku a koulení očima nahoru. Působí to divně.
 7. Věřte si! Nejste přece k zahození, ne? Že nemáte pekáč buchet nebo poslední Airmaxy, ještě neznamená, že si nezasloužíte někoho úžasného.
 8. Chovejte se slušně. Obzvlášť ženy si všímají toho, jestli je chlapec pustí první do dveří nebo zvedne kabát, který jim spadl ze židle. Ale vyplatí se nechovat se jako buran, ať už jste jakéhokoliv pohlaví. Neskákejte do řeči, neodcházejte bez rozloučení a hezky pozdravte nově příchozí.
 9. Buďte zábavní. Nechte si tu dlouhou historku o tom, jak jste šli k doktorovi a zjistili, že vlastně nejste objednaní, na jindy. A nestěžujte si. Bavte se o neutrálních tématech, občas je proložte nenásilným vtípkem a mluvte, když máte co říct. Plácat nesmysly můžete pak s kamarády.
 10. Neopíjejte se! Alkohol je takovým malým pomocníčkem na prolomení ledů. Ale nepřehánějte to. Nikdo nechce chodit „s tím týpkem, co se tam ožral jako prase“ nebo „s tou holkou, co spadla pod stůl“.
 11. Udržte pozornost. Divili byste se, jak moc jde poznat, že někomu nevěnujete pozornost. Začnete si hrát s táckem, přikyvovat, i když je vprostřed věty, nebo nedejbože zadržujete zívání. Tím byste jasně dávali najevo: Je s tebou nuda.
 12. Je to taky jenom člověk. Mnoho z nás má tendenci svůj objekt touhy stavět na piedestal. Pak dochází k takovým trapasům, jako je drink na bílém tričku nebo zakopnutí o patník. Pamatujte, že před vámi stojí jen člověk z masa a kostí, a kdyby to nevyšlo s tímhle, běhá jich po světě ještě hodně. Takže hlavně klid.