13 důvodů, proč je jednoznačně lepší si raději pořídit psa než kočku

Eva Vogelová

Plánujete si pořídit nějaké zvíře? Máte rádi psi i kočky a nemůžete se mezi nimi rozhodnout? Pomůžeme vám to urychlit. Přečtěte si několik důvodů, proč je o moc lepší si pořídit pejska.

 1. Když se vracíte domů, pes vás s vrtícím ocasem radostně přivítá. On se totiž na vás upřímně těší. Kočce je to většinou jedno, protože bude nejspíš spát.
 2. Může se stát, že za něco psovi vynadáte, protože neposlouchá. I když tohle uděláte, nenaštve se, ale bude vás mít nadále rád. Kočka se urazí a zmizí. Navíc po několikátém napomenutí pes většinou pochopí, že už to nemá dělat, ale u kočky je to mnohem složitější.
 3. Exkrementy koček smrdí víc než ty psí.
 4. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Nikdy vám nedá najevo, že na vás momentálně nemá náladu, protože ji vždycky má. Pes si na vás čas vždycky najde, jste totiž u něj na prvním místě, zatímco o kočce se tohle rozhodně říct nedá. Ta si dělá, co chce. Když se s ní chcete mazlit a ona nechce, máte smůlu.
 5. Když budete venčit svého pejska, můžete se během toho seznámit s dalším pejskařem. Pokud budete mít na vodítku kočku, budete vypadat spíš, že to zvíře týráte. Takhle se s nikým neseznámíte.
 6. Psi umí ohlídat kvartýr. Dokonce i ti malí štěkají, jako by jim šlo o život. Kočka by na zloděje maximálně zírala.
 7. Pes mnohdy vycítí, když jste smutní, a přijde se za vámi pomazlit. Kočka se na vás vybodne.
 8. Když budete mít nějakou nehodu a zraníte se, někteří věrní pejsci jsou dost inteligentní na to, aby vám sami došli pro pomoc.
 9. Když vám pes olíže obličej, je to jemné, ale kočka, ta má drsný jazyk.
 10. Pes by pro vás nasadil svůj život. V mnoha případech se to už i stalo.
 11. Psi mají rádi děti, kočky moc ne.
 12. Pejsci vám každý den dokazují, že jsou vám vděční za všechno, co pro ně děláte. Dáte jim jen malý pamlsek a jsou z toho velmi nadšení. Většina koček to bere jako samozřejmost.
 13. Když si hrajete se psem, většinou z toho vyjdete bez větší zdravotní újmy. Pokud dovádíte s kočkou, máte do krve rozdrápané ruce.