13 myšlenek, kterým rozumí jen silní lidé

Eva Vogelová

Člověk si během své životní cesty projde různými zkouškami, které mu udělují pořádné lekce. Rozhodně nejsou na škodu, protože se z nich dokáže poučit. Přečtěte si, co všechno by měl silný člověk vědět.

 1. Pláč člověka nedělá slabým. Vyžaduje sílu, aby si dovolil projevit emoce na veřejnosti. Někdy je naslouchat svému tělu nezbytné, ať jste kdekoliv a kdykoliv.
 2. Na chvíli se zastavit a nadechnout, neznamená, že končíte v tom, čeho se snažíte docílit. Občas přicházejí dny, které musí člověk strávit jen v posteli, aby zase nabral psychické i fyzické síly.
 3. Odstřihnutí lidí, kteří neprospívají vašemu životu, není nepřátelské, nýbrž moudré. Proč byste měli snášet ve svém životě někoho, kdo vám škodí? Nemusíte se zabývat tím, jak na vás budou ostatní lidé nahlížet. Nejde o ně, ale o vás.
 4. Člověk nepotřebuje vážný vztah k tomu, aby pocítil smysl života. Náplň života se často nachází někde jinde než ve vztazích.
 5. Milovat sám sebe je patrně jedna z nejtěžších věcí v životě člověka. Naučit se mít rád, chce opravdu pevnou vůli. Nejspíš každý o sobě někdy pochyboval a sám sebe uvnitř ponižoval. To však nikomu neprospívá. Člověk, aby si sám sebe začal vážit, musí se sebou pracovat, což vyžaduje velkou píli.
 6. Nejhlasitější osoba v místnosti není vždy ta nejsilnější. Někdy chce odvahu mlčet a tiše nepodpořit názor ostatních.
 7. Přistupujete ke všem s pokorou, protože nikdy nevíte, co člověk stojící před vámi dokázal, prožil nebo čím si právě prochází. Může být totiž mnohem silnější, než vypadá. Nevyplácí se ostatní podceňovat jen proto, že na to nevypadají.
 8. Máte o sobě pochybnosti, ale víte, že se nesmíte zastavit. Plnění cílů je důležitá součást lidského života. Většina z nás se čas od času podceňuje, důležité však je nevzdávat se a pokračovat v cestě.
 9. Opouštění komfortní zóny je nutné, i když se nám do toho nechce. Jak jinak by se člověk vyvíjel a postupoval vpřed, pokud by se nesnažil čelit výzvám? Zůstávat v komfortní zóně je sice pohodlné, ale k ničemu.
 10. Vztahy a obzvláště rozchody bývají velmi zraňující. Člověk by se tím neměl nenechat zastrašit a naučit se milovat druhého člověka tak, jako by nebyl předchozí milovanou osobou nikdy zraněn. Co když další partner/ka bude ten pravý / ta pravá a zaslouží si vaši lásku?
 11. Splníte si svůj cíl, ale víte, že to nestačí, protože život nekončí. Do konce života budete mít pořád co dělat a na čem pracovat. I když vám bude šedesát, pořád se budete mít co učit. Člověk by se neměl zastavovat, protože pak by už poklidně čekal jen na svou smrt. Život musí být neustále v pohybu (s občasným odpočinkem), protože čas se nezastavuje.
 12. Stárnutí je nevyhnutelné. Většina z nás z něj má strach, protože se krutě podepíše na našem těle. Není však lepší se s ním smířit a nesnažit se ho oblafnout různými vychytávkami? Člověk, který umí stárnout přirozeně, to dokázal.
 13. Řídit se jen sám sebou není jednoduché. Spousta lidí se nechává ovlivňovat názory ostatních. To nesmíte, protože byste to daleko nedotáhli.

Témata:,