13 pravd, které pozná každá, která se zamiluje podruhé…

Redakce

Zamilovat se opravdu tak, že srdci neporučíte, je jev nepříliš častý. Za život je prý zamilování se víc než třikrát výjimečné. Shrňme si, co by mělo nastat po tom prvním.

 1. V neposlední řadě se cítíte šťastná, protože jste si nemyslela, že se vám to ještě někdy stane. Stejně jako poprvé z něj máte pocit šimrání v břiše.
 2. Už nejste malá holka s rozzářenýma očima, co rozdá srdíčko (i tělíčko) úplně zadarmo. Poučena riziky podnikání, jak může vztah spalovat a ničit, si všímáte, jestli je objekt vaší lásky opravdu hoden vaší dlouhodobé přízně.
 3. Když jste poprvé milovala a ztratila, už jste nedoufala, že se budete cítit líp. A ejhle. Teď se pokoušíte z partnera nedělat modlu, je to taky jen člověk. Milujete ho, ale to neznamená, že se zeměkoule přestala točit. (stejně byste si toho nevšimla)
 4. Pochopila jste, že láska není perfektní, protože lidi nejsou perfektní. A co víc, dokonce spoustu věcí úplně po*írají a vůbec nejsou těmi, které jste si vybrala. Láska je pro vás i tohle vědomí a tolerance se musí odpracovat.
 5. Láska je pro vás silnější než zamilovanost.
 6. Při hádkách se méně soustředíte na to je vyhrát. Jde vám o to se domluvit a vyřešit jádro sporu.
 7. Víte, že hormony pominou, a posuzujete ho podle toho, zda si dokážete představit, že s ním budete, právě až hormony pominou.
 8. Zabrzdila jste s okatým dáváním najevo, že jste zamilovaná. Nemusíte okolí (ani sobě) nic dokazovat.
 9. Na některých nedostatcích svého charakteru jste začala pracovat, aby se zhoubně neprojevily na vztahu. Třeba odtažitost nebo žárlivost.
 10. Podruhé se zamilováváte pomaleji. Ne jen tak do někoho a hlavně aby to stálo za to.
 11. S druhou láskou si to celé víc uvědomujete a prožíváte.
 12. Bez prožití předchozí (první) lásky byste nevěděla, jak moc si vážíte té druhé. (další)
 13. Nejste s ním kvůli společným zájmům, ani jen kvůli vzhledu. Jste s ním, protože do vašeho života přináší hodnotu, kterou jinak postrádáte.

Módní kousky, které byste měli vlastnit, pokud je vám 30 let

10 věcí, které každročně zažijete na matějské pouti