16 poučení ze všech filmů a seriálů o zombie: V letících letadlech se nákaza šíří ještě nepříjemněji než obvykle

Redakce

Co kdyby náhodou vypukla epidemie, která nás přemění na zombies? Je vhodné být připraven. Nastudovali a zkompilovali jsme pro vás ponaučení z Hollywoodu.

 1. V jakémkoliv filmu je epidemie podceněna a pak už bývá najednou pozdě. Takže, jakmile uvidíte v parku první krvavou příhodu, kde se někdo zakousne na lavičce do cizího mozku, víte, že čas běží.
 2. Je třeba chodit neustále ozbrojen. I na toaletě se mačeta hodí. Není k chápání tucet mrtvých / neživých v každém filmu jen kvůli tomu, že se bránili holýma rukama.
 3. Když už jsme u toho, střelné zbraně a sprška kulek do hlavy jsou nejefektivnější.
 4. Nevěřit slibům. „Jsem v pohodě, nejsem kousnutá /-ý.“ – věřit téhle hlášce se rovná jisté smrti o pár hodin později.
 5. Neprozkoumávat temná zákoutí. Ve filmech je častá záliba protagonistů se vydat vždy směrem, kde není světlo a ozývá se odtamtud podezřelé chrčení. Jako na potvoru tam bývá líheň krvelačných zombíků.
 6. Bezpečí neexistuje. Naivní hrdinové si myslí, že existuje jakási „bezpečná“ zóna, ve které mohou i za epidemie žít jako před ní. Neexistuje. Vždycky se tam propašuje nějaký neživý bastard.
 7. Plot slouží v zombie filmech nikoliv k ochraně, ale k protrhnutí.
 8. Pozor, zombies umějí překonat moře.
 9. Některé druhy zombího viru jsou extrémně nakažlivé a působí přeměnu za vteřiny až minuty.
 10. V letících letadlech se nákaza šíří ještě nepříjemněji než obvykle. (nápověda: že by uzavřený prostor v kombinaci s řadami sedaček?)
 11. Je iluzorní si myslet, že vás přijde někdo zachránit. Třeba policie nebo armáda. (ta totiž nepřichází ani bez epidemie)
 12. Sérum proti zombie nákaze se ve filmu nikdy nepodaří najít včas. Sorry.
 13. Některé druhy zombies jsou více inteligentní (mají více zbytků lidskosti). Je to mýlka jen na pohled, ve skutečnosti vás sežerou i tak.
 14. Zajímavá zombice je ve filmu „Bílá zombie“ z roku 1932 a její vlastností je, že se stala bezduchou sexuální otrokyní.
 15. Stejným nebezpečím jako zombies jsou si v rozjeté fázi nákazy i lidé. Všechny jejich špatné vlastností se znásobují úměrně počtu mrtvol.
 16. Není jasné, zda když zabijete zombie, je to nemocný pacient nebo nestvůra. A co když se později objeví protilék? (neobjeví, jak víme z bodu 12)

7 filmů, které by měl každý, kdo chodí na střední, vidět

7 mouder o životě, která nás naučila slavná čtyřka ze Sexu ve městě