14 otravných věcí, které dělají úplně všechny kočky

Paga

Ne že bychom ty naše chlupaté Satany nemilovali. Jsou ale chvilky, kdy by je člověk nejraději přizabil! Jako třeba tyhle...

 1. Jakmile se vzdálíte, zalehne notebook. Nebo vaši židli. Nebo vaše místo na sedačce. Kočky se nesmiřují s tím, že jsou až na druhém místě po pohodlném sezení a práci na pc. Takže buď je pomazlíte, nebo se nevyhnete trestu!
 2. Nosí mrtvá zvířata. Pokud máte venkovní kočku, určitě to znáte. Potom, co v noci nepřijde domů, vám donese myš, ptáka nebo obřího potkana. Nejlepší je, když donešené zvíře ještě žije a hraje si s ním, nebo ho, i přes vaše hořekování, celé sežere. Nošení zvířat znamená, že vás má moc ráda. Kéž by si ale našla jiný způsob, jak to projevit.
 3. Žádné jídlo není v bezpečí. Tisíckrát je můžete vyhazovat ze stolu nebo kuchyňské linky. Stejně stačí, abyste si šli pro telefon a na chvíli nechali jídlo bez dozoru, a už utíká s řízkem do bezpečného úkrytu. Nebo vám rovnou vleze až do pusy, aby získala kousek sýra.
 4. Lovení uprostřed noci. Právě když jste konečně usnuli tím nejtvrdším spánkem, vaše kočka se rozhodne, že jí vadí závěsy v obýváku, sedačka nebo nový lustr. Takže musí přejít k likvidaci. Zbytek noci pak vstáváte a zakazujete jí to. Ráno musíte do práce, jste nevyspaní a rozčílení, zatímco vaše kočka uléhá a sladce spí.
 5. Spaní na vypraném oblečení. Zrovna jste usušili prádlo, na kterém ještě není žádný kočičí chlup. Jen se otočíte kvůli složení dalšího kousku, a vaše kočka už na čerstvě vyprané hromádce leží. A nechce slézt dolů!!!
 6. Chtějí pozornost, když nemáte čas. Máte homeoffice, sedíte u notebooku a honíte deadliny. Absolutně nestíháte, když v tom se vaše malá šelma rozhodne, že ji musíte pomazlit. A dosáhne toho za každou cenu.
 7. Toaleťák. Pro většinu koťat představuje otevřený záchod lákavou příležitost, jak se dostat k toaleťáku, který pak tahají po celém bytě. Nakonec na vás po vašem příchodu z práce koukají jako největší neviňátka. „Co je? Neměls být pryč tak dlouho!“
 8. Sklenice s vodou. Je úplně jedno, že mají o pět metrů dál čistou misku s vodou. Vaše sklenička s pitím na stole je mnohem lákavější. Buď do ní musejí strkat hlavu nebo tlapky, nakonec to dopadne tak, že si jdete pro novou vodu a raději ji vypijete hned u zdroje.
 9. Testy gravitace. Jedna z nejotravnějších věcí ever! Kočka sedí na poličce v koupelně nebo jídelním stole, na který jste právě něco položili. Tehdy se rozhodne otestovat, jestli stará dobrá gravitace stále funguje tím, že začne tlapou strkat do věcí, které tak kousek po kousku posunuje k okraji stolu. Dokud nespadnou.
 10. Škrabadlo vs. krabice. Koupili jste kočce opravdu krásné a drahé škrabadlo. Uplynuly týdny, spala na něm všehovšudy dvakrát a stejně pořád škrábe raději sedačku. Pak se ale doma objeví obyčejná kartonová krabice a ona je nejšťastnější na světě! Proč se vůbec snažit…
 11. Postelové útoky. Jen vystrčíte zpod peřiny prstík, už na něm máte pověšenou kočku. Když má v noci pohotovost, stačí, abyste se pod peřinou pohnuli a kočka vám hned skočí jelením skokem na koleno, břicho nebo genitálie. Vzbudíte se leknutím a už nemůžete usnout.
 12. Dovnitř, nebo ven? Kočičí dilema staré jako kočky samy. Celou dobu řve u dveří, chce ven. Jdete ji ochotně pustit. Za minutu slyšíte opět řev a škrábání. Chvilku čekáte. Když to neustává, jdete ji pustit dovnitř. Jakmile ale otevřete dveře, kočka neví, jestli tam vlastně chce. A takhle klidně i desetkrát po sobě.
 13. Ochutnávky. Kočky mají tendence chutnat i to, co vůbec jídlo není, jako třeba kytky, plastové sáčky nebo dekorace. Jakmile na ně zakřičíte, ať toho nechají, spadnou i s předmětem dolů. Skvělé.
 14. Pohodlí nade vše. Konečně máte na svého kocourka čas a on se s vámi jde pomazlit. Nádhera. Vleze vám na klín a snaží se uvelebit. Když to ale trvá už víc jak dvě minuty a kocour vám pořád přešlapuje na klíně, přičemž z něj i padá a zachytává se drápkama, máte zase nervy na pochodu.