14 věcí, které byste měli pravidelně dělat pro svůj vztah, aby vydržel dlouho

Eva Vogelová

Toužíte po dlouhodobém a šťastném vztahu? Pak byste měli dodržovat několik následujících činností.

 1. Vyplňujte partnerovi / partnerce sexuální přání. Sex je ve vztahu velmi důležitý, proto byste si měli navzájem vyplňovat své sexuální fantazie. Rozhodně vám to utuží vztah. Kdo by chtěl měnit partnera, když s ním bude dobrý sex?
 2. Pokud to jde, nekřičte na sebe. Hádky jsou pochopitelně ve vztahu nezbytné. Vždycky vyčistí mezi partnery nepříjemnou atmosféru. Snažte se však na sebe nekřičet, protože to by snadno mohlo vyústit v házení talířů.
 3. Odpouštějte si. Každý člověk dělá ve vztahu chyby. Není vyloučeno, že ani vy neuděláte něco, co není fér vůči protějšku. Důležité však je, abyste dokázali partnerovi chyby odpustit.
 4. Nezapomeňte na dobré mravy. V dnešní době se už slušné vychování moc nenosí. Každopádně ve vztahu by vám to hodně pomohlo. Co by se vám stalo, kdybyste své partnerce podrželi dveře nebo pomohli do kabátu? Přítelkyně vám to může oplatit třeba zavázáním kravaty.
 5. Respektujte navzájem své přátele. Přátelé jsou pro každého člověka důležití. Z toho důvodu byste je měli respektovat, i když s nimi zrovna nebudete mít dobrý vztah. Ultimátum typu: já, nebo kamarád, rozhodně vztahu neprospívá.
 6. Naučte se ve vhodné chvíli mlčet. Komunikace ve vztahu je velmi důležitá, ale stejně tak i umění mlčet. V některých situacích není vhodné mluvit. Když spolu dva umí sedět mlčky vedle sebe, dokáží pocítit hluboký cit mezi sebou.
 7. Zodpovědně nakládejte s penězi. Možná si myslíte, že finance nijak nesouvisí s láskou. Pokud máte takový názor, mýlíte se. Finanční nezodpovědnost jednoho z páru může mít dopad i na toho druhého. Raději si dávejte pozor a buďte finančně zodpovědní.
 8. Děkujte si. Pokud pro vás partner / partnerka něco udělá nebo vás něčím překvapí, měli byste mu / jí poděkovat. Dáváte tím najevo, že jste přítelovi / přítelkyni za to vděční.
 9. Snažte se vycházet se svými rodinami navzájem. Stejně jako přátelé, je rodina pro každého člověka velmi důležitá. Pokud s ní nebudete vycházet, ucítíte ve vašem vztahu napětí, které se později může začít zvětšovat. Snadno to naruší váš vztah.
 10. Chvalte se. Každý má dobré vlastnosti nebo dělá činnosti, za které si zaslouží pochvalu. Měli byste se navzájem často chválit. Vnesete tím do vašeho vztahu pozitivitu.
 11. Dbejte o svůj vzhled. Dělejte všechno proto, abyste se svému příteli / své přítelkyni neustále líbili. Díky tomu mezi vámi rychle nevymizí vzájemná přitažlivost.
 12. Respektujte prostor a čas svého protějška. Neokrádejte svého kluka / svoji holku o čas, který chce strávit se svými přáteli či rodinou. Případně, pokud miluje nějaký svůj koníček, nezakazujte mu / ji se jím zabývat. Všichni potřebují čas pro sebe.
 13. Buďte soběstační. V dnešní době je možné i pro ženy, aby se staly nezávislými a soběstačnými, což je velké plus. Pokud spolu žijí dva jedinci, kteří se dokáží postarat sami o sebe, pak by ve vztahu neměli mít moc problémů.
 14. Mějte nějaké tajemství. Obecně panuje názor, že partneři by před sebou neměli mít žádné tajemství. Opak je pravdou, pokud to tomu vztahu nějakým způsobem prospívá a neškodí.