15 důvodů, proč strávit letošní zimu v Alpách

Redakce

Vánoce už dávno proběhly a léto zatím v nedohlednu. Udělejte si volno v tomto mezidobí a vyrazte na dovču. Pokud máte rádi zimu se vším všudy, zavítejte do Alp. Proč zrovna tam? To se dozvíte v tomto článku.

 1. Doženete svůj rest a konečně se podíváte na nejvýznamnější a největší evropské pohoří.
 1. Alpy jsou tak veliké, že zasahují do několika evropských zemí. Pokud je chcete navštívit, můžete si vybrat mezi sedmi státy. Je libo Itálie, Rakousko či Švýcarsko?
 1. Milovníci zimních sportů tu mají opravdový ráj. Několikakilometrové svahy uspokojí i náročnější sportovce.
 1. Nebudete čekat dlouhou řadu na lanovku, pokud budete chtít sjíždět kopce. Tam to nechodí jako u nás. Turistů je v Alpách sice spousta, ale svahů snad ještě víc.
 1. Nikomu z vás se tu nestane, že bude muset jet nahoru na kopec na staré a rozvrzané lanovce. Představte si nové, kvalitní a vyhřáté vleky. To bude pohodlíčko!
 1. V Alpách je tolik sněhu, že lyžaři a prknaři tu nenarazí na žádné vydřené místo na svahu. Rozlučte se s nepříjemnými pády na ledovce.
 1. V Alpách poznáte kulturu cizí země. Ochutnáte tradiční dobroty, pořídíte si nové kousky do svých šatníků a seznámíte se s novými lidmi.
 1. Možná se vám poštěstí a budete mít skvělý sex s tamními krasavci či krasavicemi. Takový mezinárodní zážitek není nikdy k zahození.
 1. V bezcelní zóně na cestě tam i zpět si můžete pořídit spoustu levného a dobrého alkoholu. Na chatě nebo doma s ním rozjedete skvělou párty.
 1. Máte rádi čokolády? Pokud ano, tak jste v Alpách správně. Prodávají se tam třikrát větší tabulky než u nás v ČR a levněji.
 1. V Alpách se můžete dokonce opálit. Na vrcholcích kopců turisté leží na lehátkách a vystavují se sluníčku. Paprsky nahoře tak silně žhnou, že se můžete i spálit. Vaši známí si budou myslet, že jste se váleli někde u moře a vy přitom přijedete z hor.
 1. Konečně si splníte své předsevzetí o tom, že se začnete hýbat. V Alpách se můžete cpát jejich skvělými čokoládami do sytosti, ale na horách stejně zhubnete.
 1. Všude je sice plno sněhu, ale místní obyvatelé mysleli i na to, že si budete chtít odpočinout. Válet se v termálních pramenech s výhledem na vysoké hory je opravdu lahoda.
 1. Za ZOO se v ČR platí, ale pokud se budete procházet volně v Alpách, nemusíte platit nic. Pohybují se tam totiž nejrůznější druhy zvířat, od koz až po medvědy. Záleží jen na tom, do jaké části Alp zamíříte.
 1. Pokud ovládáte tamní jazyk, v Alpách si ho ještě zlepšíte anebo možná zjistíte, že místním lidem vůbec nerozumíte. Nejen český jazyk má několik různých nářečí.

Jaká dovolená je přesně pro vás? Víme to, záleží totiž na tom, co jste za znamení!

Vítá vás Švýcarsko! Mrkněte na skvělé snímky z Instagramu