15 hereček, které si kvůli natáčení oholily hlavu. Kdo do toho šel dobrovolně a kdo se cukal?

Pavla Gabrhelíková

Herci se kvůli rolím někdy mění k nepoznání. U chlapa není změna účesu zas tak fatální. Ale u ženy je to zásah do celé její vyzáže. Je proto jasné, že tyto herečky obětovaly hodně.

Sigourney Weaver – Vetřelec 3

Herečka si, věřte nebo ne, neholila hlavu právě s nadšením. Proto si nechala do smlouvy o natáčení podle webu CSFD.cz zanést, že pokud to bude muset udělat znova, zaplatí jí o 40 000 USD víc. A to se taky stalo. Raději jí pak nechali vyrobit umělou pleš za 14 000 USD…

Natalie Portman – V jako Vendeta

V tomto případě to bylo přesně naopak. Portman už nějakou dobu plánovala, že si hlavu oholí, proto se nemohla dočkat, až natáčení začne. I když to v holící scéně filmu vypadá trochu jinak…

Charlize Theron – Šílený max: Zběsilá cesta

Theron kvůli oholení hlavy moc cavyků nedělala. Co ji děsilo nejvíc, byla její úloha v akčním filmu. Podle CSFD.cz z ní byla „podělaná strachy“. Podle magazínu Refresher se pak na oscarovém večírku nechala slyšet, že oholit si hlavu byla velká úleva a každá žena by to měla někdy v životě udělat.

Demi Moore – G.I. Jane

Pro Demi to zas taková změna nebyla – s krátkými vlasy je divákům notoricky známá z Ducha. Do filmu Ridley Scotta dala opravdu vše a neváhala se ani vzdát svých vlasů. I tak si za roli vysloužila jen spoustu špatných kritik a ocenění v kategorii nejhorší horečka, za které si odnesla Zlatou malinu.

Cate Blanchett – Nebe

Podle Filmkultu magazínu Refresher si Cate stříhá vlasy dohola pravidelně. Kvůli pocitu svobody. Že jsme si nevšimli…

Tilda Swinton – Doctor Strange

S ostříháním vlasů nemohla herečka pro zachování dvojpohlavnosti příliš bojovat. A ani se o to nesnažila. Navíc se bez vlasů po čas natáčení neukazovala venku, aby divákům připravila co největší překvapení.

Cara Delevingne – Life in a Year

Na snímek Life in a Year si zatím musíme počkat. Ale zdá se, že nepůjde o žádný škvár, když Delevingne přistoupila na to, že si kvůli natáčení oholí hlavu.

Ellen Page – Z úst do úst

V tomto filmu si musí Page postupně zkracovat vlasy, až skončí na ježka. Zajistilo jí to pak roli, kterou se proslavila, ve snímku Hard Candy.

Kristen Stewart – Underwater

Taky film, který nás v kinech teprve čeká. Stewart tu hraje podmořskou mechaničku a příkaz oholit si hlavu přijala s nadšením.

Anna Hathaway – Bídníci

Hathaway holou lebku těžce nesla. Podle Refresheru si při pohledu do zrcadla připadala jako svůj vlastní homosexuální bratr.

Karen Gillan – Strážci galaxie

Herečka ani na chvíli nepřemýšlela o tom, jestli si kvůli roli oholí hlavu. Byla to až moc velká příležitost. Navíc si ji musela přejet strojkem každý den před natáčením.

Olivia Cooke – Já, Earl a holka na umření

Olivia tu hraje holčičku s rakovinou. O holení hlavy proto nebyla diskuze.

Kate Hudson – Sisters

Sisters bude film, kde má hrát Hudson autistickou ségru drogového dealera. To jsme teda zvědaví!

Danai Gurira – Black Panther

Všechny bojovnice ve filmu mají holou hlavu. A ani Gurira nebyla vyjímkou. Nejdřív jí to ani nepřišlo, horké chvilky nastaly teprve, až když usedla v křesle a za hlavou slyšela strojek.

Angelina Jolie – Gia

V legendárním snímku Gia si musí Jolie oholit hlavu kvůli roli umírající supermodelky. Žádné cavyky kolem toho ale nedělala. Ještě aby, když jí stejně sluší všechno.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit