15 hereček, které si kvůli natáčení oholily hlavu. Kdo do toho šel dobrovolně a kdo se cukal?

Pavla Gabrhelíková

Herci se kvůli rolím někdy mění k nepoznání. U chlapa není změna účesu zas tak fatální. Ale u ženy je to zásah do celé její vyzáže. Je proto jasné, že tyto herečky obětovaly hodně.

Sigourney Weaver – Vetřelec 3

Herečka si, věřte nebo ne, neholila hlavu právě s nadšením. Proto si nechala do smlouvy o natáčení podle webu CSFD.cz zanést, že pokud to bude muset udělat znova, zaplatí jí o 40 000 USD víc. A to se taky stalo. Raději jí pak nechali vyrobit umělou pleš za 14 000 USD…

Natalie Portman – V jako Vendeta

V tomto případě to bylo přesně naopak. Portman už nějakou dobu plánovala, že si hlavu oholí, proto se nemohla dočkat, až natáčení začne. I když to v holící scéně filmu vypadá trochu jinak…

Charlize Theron – Šílený max: Zběsilá cesta

Theron kvůli oholení hlavy moc cavyků nedělala. Co ji děsilo nejvíc, byla její úloha v akčním filmu. Podle CSFD.cz z ní byla „podělaná strachy“. Podle magazínu Refresher se pak na oscarovém večírku nechala slyšet, že oholit si hlavu byla velká úleva a každá žena by to měla někdy v životě udělat.

Demi Moore – G.I. Jane

Pro Demi to zas taková změna nebyla – s krátkými vlasy je divákům notoricky známá z Ducha. Do filmu Ridley Scotta dala opravdu vše a neváhala se ani vzdát svých vlasů. I tak si za roli vysloužila jen spoustu špatných kritik a ocenění v kategorii nejhorší horečka, za které si odnesla Zlatou malinu.

Cate Blanchett – Nebe

Podle Filmkultu magazínu Refresher si Cate stříhá vlasy dohola pravidelně. Kvůli pocitu svobody. Že jsme si nevšimli…

Tilda Swinton – Doctor Strange

S ostříháním vlasů nemohla herečka pro zachování dvojpohlavnosti příliš bojovat. A ani se o to nesnažila. Navíc se bez vlasů po čas natáčení neukazovala venku, aby divákům připravila co největší překvapení.

Cara Delevingne – Life in a Year

Na snímek Life in a Year si zatím musíme počkat. Ale zdá se, že nepůjde o žádný škvár, když Delevingne přistoupila na to, že si kvůli natáčení oholí hlavu.

Ellen Page – Z úst do úst

V tomto filmu si musí Page postupně zkracovat vlasy, až skončí na ježka. Zajistilo jí to pak roli, kterou se proslavila, ve snímku Hard Candy.

Kristen Stewart – Underwater

Taky film, který nás v kinech teprve čeká. Stewart tu hraje podmořskou mechaničku a příkaz oholit si hlavu přijala s nadšením.

Anna Hathaway – Bídníci

Hathaway holou lebku těžce nesla. Podle Refresheru si při pohledu do zrcadla připadala jako svůj vlastní homosexuální bratr.

Karen Gillan – Strážci galaxie

Herečka ani na chvíli nepřemýšlela o tom, jestli si kvůli roli oholí hlavu. Byla to až moc velká příležitost. Navíc si ji musela přejet strojkem každý den před natáčením.

Olivia Cooke – Já, Earl a holka na umření

Olivia tu hraje holčičku s rakovinou. O holení hlavy proto nebyla diskuze.

Kate Hudson – Sisters

Sisters bude film, kde má hrát Hudson autistickou ségru drogového dealera. To jsme teda zvědaví!

Danai Gurira – Black Panther

Všechny bojovnice ve filmu mají holou hlavu. A ani Gurira nebyla vyjímkou. Nejdřív jí to ani nepřišlo, horké chvilky nastaly teprve, až když usedla v křesle a za hlavou slyšela strojek.

Angelina Jolie – Gia

V legendárním snímku Gia si musí Jolie oholit hlavu kvůli roli umírající supermodelky. Žádné cavyky kolem toho ale nedělala. Ještě aby, když jí stejně sluší všechno.