15 malých radostí, které pochopí jen majitelé psů

Redakce

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe. A jak ví všichni pejskaři, život s chlupatým kámošem je zkrátka daleko větší psina. Dali jsme dohromady 15 malých radostí, kterými psi denodenně oblažují život svých páníčků.

 1. Když vás ráno vzbudí pusinka od vlhkého čumáku. A nebo tlapky na vaší peřině. Kdo by stál o všední budíček?
 2. Nikdy nemusíte sbírat jídlo, které vám spadne na zem. Pokud nejde o čokoládu. Protože pětivteřinové pravidlo platí nejvíc na všechny sladkosti.
 3. Když pozorujete svého pejska, jak spí, a něco se mu zdá. Pozorovat jeho škubání pacek a štěkání ze sna je napínavější než kterýkoliv díl Hry o trůny.
 4. Pokaždé, když se vrátíte domů, vás přivítá, jako byste byli bezkonkurenčně nejlepší bytost v celém širém vesmíru. A on si to opravdu myslí!
 5. Když mu házíte míček po dlouhém dni v práci a vidíte, jakou má radost, uvědomíte si, že nejvíc štěstí opravdu člověku přinášejí prosté věci.
 6. Měkoučká srst, kterou má váš mazlík za ušima, kde ho drbete.
 7. Když ho učíte nový trik a poprvé se mu konečně povede!
 8. Zvuk jeho tlapek na podlaze, který vám nedá zapomenout, že máte svůj osobní věrný stín. A taky absence toho zvuku, která vždycky věští nějakou neplechu.
 9. Když jste smutní, nosí vám jednu svou hračku za druhou, aby vás rozveselil, nebo prostě přijde, položí vám hlavu do klína a svět je hned růžovější.
 10. Způsob, jakým si upravuje místo k ležení: nejdřív pořádně pohrabat, párkrát se otočit do kruhu a teprve když je rituál dokončen, může v klidu spočinout.
 11. Otisky jeho tlapek ve sněhu nebo v bahně.
 12. Fakt, že si vůbec neuvědomil, že už není štěňátko, a neustále se vám snaží vejít na klín, nebo odpočívat v té malé skříňce, kde lehával, když jste si ho přinesli.
 13. Když ho vezmete na procházku a on nadšeně vyrazí vpřed, ale vždycky se vrátí, aby si zkontroloval, že tam pořád ještě jste.
 14. Když vylezete z koupelny nebo záchoda a on spořádaně sedí přímo za dveřmi a čeká na vás. Pokud jste si tedy nezapomněli zavřít dveře.
 15. Když prostě přijde a položí si hlavu na váš klín, nohy, nebo jakoukoliv jinou část těla. Proč? Prostě z lásky.

Galerie: Nevěsta a družičky měly na svatbě místo kytek roztomilá štěňátka

11 důvodů, proč je lepší mít doma psa než chlapa