15 podivných náznaků, že budete v budoucnu úspěšní

Paga

Nečekejte klišé v podobě "dobře se učil" a "měl skvělé výsledky IQ testů". Úspěch totiž často předznamenává ne zrovna přívětivá povaha a časté vrtochy. Co tím máme konkrétně na mysli?

 1. Držíte se dál od špatných věcí. Máte vžitý odpor ke spoustě věcí, které lidé ve vašem okolí považují za zábavné. Tak například drogy, promiskuita nebo záškoláctví je pro vás maximálně námět na film, protože vás ani nenapadne něco z toho podnikat. A ani nevíte proč. Prostě jste takoví.
 2. Víte, co chcete, i když ještě nevíte, jak se k tomu dostat. Když mluvíte o svých snech a cílech, ostatní na vás koukají jako na dítě, které chce být astronautem. To vás ale absolutně neznepokojuje, protože jste příliš zaneprázdnění hledáním cest, jak dosáhnout svého.
 3. Jste si silně vědomí sebe samých. Možná toho ještě nevíte tolik, kolik potřebujete, co ale víte, je, kdo jste, a nějak s tím nemůžete nic dělat. Ani nechcete. Ty fáze, kdy se člověk musí hledat na cestě do Indie nebo při józe jsou pro vás absolutní ztrátou času.
 4. Každý den na něčem pracujete. Automaticky každý den uděláte něco smysluplného. Ani o tom nemusíte přemýšlet. Když se pak ohlédnete, zjistíte, že to logicky muselo vést je splnění vašich cílů. Ostatním se zdá, že se všechno povedlo „najednou“. Ale vy víte, že tak najednou to nebylo.
 5. Neradi mluvíte o své práci. Nesnášíte chlubení a žvanění o tom, co kdo dokázal a co ne. Nepotřebujete o tom mluvit. Chcete nechat promluvit své úspěchy.
 6. Jste citliví. Často vás přepadají záchvaty paniky a strach, že nestíháte a máte na vše příliš málo času. Ale právě to jsou ty stinné stránky tvořivosti, uvědomění a pracovní plodnosti.
 7. Nejdřív práce, potom zábava. Kolik času odpracujete, tolik i odpočíváte. Často aktivně. Snažíte se udržet přirozenou rovnováhu, abyste byli pořád produktivní a udrželi si pracovní tempo.
 8. Jste ochotní se obětovat. Nevadí vám pracovat o víkendu ani po večerech. Není to pro vás vlastně práce, ale jen produktivně strávený čas. Nestěžujete si a prostě makáte. Zatímco ostatní sedí po barech, vy usínáte s vědomím, že jste odvedli super práci a těšíte se, že budete ráno pokračovat.
 9. Máte za sebou něco nepěkného. V minulosti vám někdo ošklivě zlomil srdce nebo jste přišli o někoho velmi důležitého. Je to takový tajný pohon vaší energie, často aniž byste si to uvědomovali vy sami. Vaše podvědomí vás nenechá usnout na vavřínech, protože potřebuje každodenní ujištění, že už se nic tak bolestivého nepřihodí.
 10. Často se cítíte nekomfortně. Není to tak, že byste byli nějaké fňukny. Jen máte prostě pocit, že jde vždycky udělat víc. Vaše nepohodlí je pohonem tvořivosti.
 11. Berete se dost vážně. Někdo vás možná označuje za studený čumák. Z vaší sebejistoty a sebeuvědomění bohužel taky vyplývá to, že každou poznámku berete doslovně a velmi vážně. Nejspíš tak nemáte příliš přátel.
 12. Máte strach, že se o sebe nedokážete postarat. Zvažujete všechny varianty a chcete mít vždy zadní vrátka. S tím je taky spojený strach, že se jednou přihodí něco, na co nebudete stačit. Ale klid. To čeká na jiné. Vaše obavy jsou jen potvrzením toho, že se postaráte, abyste nikdy neskončili na dlažbě.
 13. Nespokojíte se se špatnými věcmi. Když už někam jdete, chcete si dát kvalitní víno, to nejlepší jídlo a bydlet v apartmá s nejhezčím výhledem. Občas je proto pro vaše přátelé náročné vás někam vytáhnout, protože dáváte své rozhořčení nad nekvalitou hned najevo, zatímco ostatní přijmou cokoliv, co dostanou pod čumák.
 14. Sledujete horoskop. Máte pocit, že i když malinko uhnete z cesty, vaše znamení vás vedou zpátky k tomu, co milujete. Ať už píšete román,  kreslíte komiksy nebo hrajete v kapele, máte intenzivní pocit, že jste se svou činností hluboce propojení. Tak propojení, že vám vesmír s ní nedovolí přestat.
 15. Nevěříte v dokonalý život. Neradi se opíjíte iluzí ideální práce nebo dokonalého života. Víte, že život je jako opičí dráha a čím strastiplnější jsou překážky, tím sladší je odměna. Jste připraveni čelit komplikacím a drobné úspěchy berete jen jako ujištění, že to děláte správně.