15 trapných výmluv, kterými se kluci rozcházejí s holkami po dlouhodobém vztahu

Eva Vogelová

Někteří kluci nejsou žádní svatoušci. Chtějí se s vámi rozejít, ale nedokáží vám říct pravý důvod. Málokdo má koule na to, aby své partnerce do očí řekl, že ji podvedl či si našel jinou holku. Místo toho své polovičky zasypávají chabými výmluvami. Slyšela jste od svého bývalého někdy něco podobného?

 1. Jsi pro mě až moc dobrá. Myslíte si, že by se s vámi kluk rozešel, protože by si myslel, že jste lepší než on? To sotva. Stoprocentně by si vás nechal.
 2. Chci si užívat život naplno. No páni a s partnerkou to jako vážně nejde, jo? Blbost. Nic lepšího ho zřejmě nenapadlo.
 3. Nemám na vztah už čas. Někteří to možná těžce přiznávají, ale jedna z nejdůležitějších priorit jsou téměř pro všechny lidi vztahy s opačným pohlavím. Každý chce milovat a být milován. Na tohle si každý čas najde.
 4. Jsi mnohem hezčí než já. Pokud by to myslel opravdu vážně, nerozešel by se s vámi. Naopak by byl pyšný, že má doma kočku.
 5. Jsi úžasná holka, ale já jsem blbec. Pokud vám tohle váš drahý řekl, tak opravdu pitomec je, protože si nedokáže vymyslet lepší výmluvu.
 6. Zjistil jsem, že nejsem kluk na vážný vztah. Nějakou chvíli s vámi chodil a řekl vám tohle? A to jako nepoznal během té dlouhé doby, co s vámi byl? Pěkně průhledné.
 7. Jsem na kluky. Nejhorší výmluva všech dob! Do teď s vámi spal a všechno bylo krásné a najednou z něj vypadnbe takhle věta? Pokud jste na něm už dříve nezpozorovala nějaké náznaky, které by alespoň trochu dokazovaly, že může být vážně na kluky, je to akorát sprostý lhář.
 8. Vztah nám ničí přátelství. Tuhle větu žádná žena nejspíš nepochopí, i kdyby se o to moc snažila.
 9. Došlo mi, že tě vlastně nemiluju. To mu docvaklo brzo, nemyslíte? Jedná se o další chabou výmluvu, jak se vás jednoduše zbavit.
 10. Jsem prostě idiot. To víte, že je, jinak by nezničil váš fungující vztah. Takže by se to možná ani nemuselo považovat za výmluvu. Každopádně muži se bezdůvodně neponižují.
 11. Myslím, že nejsi připravená na vážný vztah. To je výmluva jak vyšitá. Jak on může vědět, jestli jste připravená na vážný vztah, nebo ne? Tohle můžete posoudit jedině vy, protože se znáte ze všech nejlépe.
 12. Nemáme skoro nic společného. Aha. Tak v tomto případě je zajímavé, že jste se vůbec zvládli dát dohromady. Raději se ho zeptejte, co za touto rozchodovou hláškou skutečně stojí.
 13. Myslím si, že už mě nemiluješ. To je další věc, kterou dokážete zhodnotit jen vy sama, protože váš partner vám do hlavy rozhodně nevidí. A to ani tehdy, pokud by to tvrdil.
 14. Změnila ses. Mohl si vymyslet něco lepšího, protože mu zřejmě nedošlo, že se všichni časem měníme. Můžou za to přibývající roky a zkušenosti.
 15. Příliš se podobáš svojí matce. Opravdu? Nic lepšího v zásobě nemá?