16 aktivit pro osobní relax: Uvolněte se, prosím! Poradíme vám jak

Redakce

I samota může být v pohodě. Jak si ji užít?

 1. Cesta ven z města v jednom. Všichni mají plnou pusu sdílení zážitků, ale takový sólo výlet má taky něco do sebe. Tip: úžasná lokálka z Plzně do Konstantinových Lázní s výhledem z unikátního viaduktu, který je v 21. století ojedinělý.
 2. Alkoholická vana. Napustit pěkně horkou vanu s hodně bublinkami. Nalít si oblíbené šáňo nebo jiný oblíbený drink. 2 hodiny ho usrkávat a dotáčet horkou vodu. Efekt jak z drahého wellnessu jak na těle, tak na duši.
 3. Nahrát si do telefonu audioknihu. A jít na procházku s vypnutým zvoněním. Je jedno, kam vás boty zanesou, jde o to jít tam, kde jste ještě nebyli a chodit do chvíle, kdy vás začnou bolet nohy. (jako dost) Budete potom navíc spát jako zabití.
 4. Číst knihu v hrobovém tichu. Povoleno je jen tikání hodinek, popřípadě odbytí kyvadlových hodin.
 5. Koukání na béčkové filmy nebo horory z osmdesátek. Pro zvýšení zážitku je cool si to pouštět na tzv. magnetoskopu, neboli videu – VHS na kazetě. Čím vyblitější kvalita, tím lépe. Tip: Moucha, Shining, Věc.
 6. 30 minut nemyslet na nic. Kdo umí, tak může meditovat, jinak stačí zavřít oči a být jen sám se sebou.
 7. Hraní videoher až do úsvitu. Střílečka nebo strategie. Co vás baví.
 8. Jít na rande sám se sebou. Trochu divné, nicméně si můžete nacvičit jak sebe sama zaujmout. Otevřete se a povídejte o věcech, které jste ještě nikomu nikdy nesdělili. Nemusíte taky říkat nic a nic se nestane.
 9. Vyfiknout se jen tak doma. Několik hodin se připravujte na večírek, na kterém jste jen vy. Včetně make-upu a nejlepších hadříků. Oceňte příznivou útratu.
 10. Jděte si na celý den hačnout do kavárny. A tam zevlujte. Jestli nevíte, jak se to dělá, tak si čtěte nebo malujte. Po třetím opakování už budete mít známého baristu.
 11. Tancujte jako magor / ka. Zrcadlo, vy, muzika nahlas. A jedem. Tip: Galantis, Peanut Butter Jelly. Snad vás nikdo neviděl!
 12. Mluvte si pro sebe se svým oblíbeným hrdinou. Z filmu nebo knížky, komiksu. “Jsem Bond, James Bond. Jéé já taky…” (dr. Chocholoušek už se na vás těší)
 13. Pustit si na Youtube znělku Bakalářů. Nostalgie, která vás přepadne, je drogou…Dá se to dělat třeba každou sudou hodinu.
 14. Plánovat do budoucna. A psát si strategii do bločku.
 15. Upéct a podarovat. Tip: Mrkvový dort. Jednoduché a působivé a taky vynikající.
 16. Masturbovat. Jasné ne. (nový způsob je vítán)

5 věcí, na které myslete, když žárlíte na úspěch kamaráda

4 typy kluků, se kterými se rozejdete, než najdete toho pravého: Idi*t, bábovka, psycho a „skoropravý“