16 lidí, kteří jsou mnohem unavenější než vy

Redakce

Po přečtení si budete více všímat, jak na tom jste vy i ostatní. Některé druhy únav jsou nepřehlédnutelné. Jiné více skryté. Usnout se ale dá všude.

 1. Spánek na poradě. Je to takový zlatý standard únavy. Postihuje zejména nevyspalé rodiče a pravidelné pařmeny. Pozorování klimbajících kolegů je samo o sobě velice zábavnou disciplínou. Jejich nenápadné buzení ještě víc.
 2. Někdo spí na vás. Typické je opření si hlavičky o vaše rameno například ve vlaku. Po nějaké chvíli řešíte, jak si odskočit a dotyčnou osobu nevzbudit. Někdy trvá propojený odpočinek cestujících až do cílové stanice. (když je někdo stydlín)
 3. Spánek v hospodě. Společenská únava si vybírá svoji daň pravidelně. Vhodné je usnout pokud možno rovnou za stolem, poněvadž další místa jako chodbička vedoucí k WC je výrazně méně pohodlná. Cílovou skupinou tohoto typu únavy jsou v Čechii bez výjimky všichni.
 4. Hospodyňka v kuchyni. I takové případy se dějí, hlavně pokud je to máma od dětí. Probudí ji bezpečně až závan spáleného jídla.
 5. V plně napuštěné vaně. Horká voda vás pošle do limbu a s občasným probuzením se na připuštění horké vody, se tak dá namáčet v polospánku pár hodin.
 6. Dá se usnout i ve výtahu. Máte již vytažené klíče z kapsy, ale do cíle dojedete vleže. Rizikové jsou zejména zahraniční mrakodrapy s pomalými rychlovýtahy, co zastavují v každém druhém patře. Cestou do práce i z práce se ovšem pohodlně dospíte.
 7. Na záchodě. Při trůnění. Během večírku. Znáte? Buzení probíhá výrazným bušením na dveře.
 8. Opřen o sloup. Souvisí s bodem 3.
 9. S botami. V oblečení. Opět souvisí s bodem 3.
 10. Čtenář /-ka. S knížkou nebo nad časopisem se jedná jednoznačně o nejsladší typ únavy a usnutí.
 11. U večerníčku nebo i před jeho začátkem. Pravidelně se usnutí dopouštějí přetažené děti, co se v nich rodiče vidí a terorizují je sportovní aktivitou 6krát a vícekrát týdně.
 12. V náručí. Nestává se lidem, co měří 180cm a více anebo dospělým.
 13. Piloti. Nemluví se o tom, ale za letu se to stalo i těm nejlepším.
 14. U televize. Dnes jev spíše vymírající, nicméně obdobné je usnutí s notebookem v posteli. Stává se každé kancelářské kryse.
 15. Studenti na přednášce. Je s podivem, že si ze studia vůbec něco zapamatovali. Vždyť ta úča je tak nudná a má tak monotónní projev…
 16. Studovna. Asi pomyslně nej místo na usnutí. Snad jen vytopený kostel nebo čítárna jsou lepší. Schrupnout si tam může zajít každý a můžete mít dobrý pocit, že jste se něco naučili. Ve snu.

10 podvodů, které se každý naučil v dětství

16 neobvyklých a nesexuálních způsobů, jak využít kondom (použijte ten nelubrikovaný)